top of page

Dawid Tkacz i Mikołaj Kiliszek z doświadczeniem w pierwszym zespole

W 21. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna przegrał w Rzeszowie z tamtejszą Resovią 0:1. W pierwszym składzie Górnika na ten mecz znalazł się Dawid Tkacz, który rozegrał 63 minuty. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził inny uczeń SMS-u Mikołaj Kiliszek.


Spotkanie w Rzeszowie miało bardzo dużą wagę. O jego losach zadecydował rzut karny z 33. minuty bezbłędnie wykonany przez kapitana Resovii Bartłomieja Wasiluka. Po raz kolejny w wyjściowej "11" zielono-czarnych na mecz ligowy znalazł się Dawid Tkacz, który rozegrał 63 minut i został zmieniony przez Huberta Sobola. Poza Dawidem szansę od sztabu szkoleniowego otrzymał także Mikołaj Kiliszek, który po raz pierwszy w rundzie wiosennej znalazł się w kadrze meczowej Górnika i całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Jesienią 17-letni golkiper dwukrotnie współtworzył meczową "18" w starciach z Odrą Opole i GKS-em Tychy.


Resovia Rzeszów - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)


Górnik: Gostomski - Dziwniel (63' Kwiatkowski), De Amo, Cisse, Zbozień, Krykun, Kryeziu (84' Szramowski), Lewkot, Tkacz (SMS) (63' Sobol), Kozak, Podliński
Comments


bottom of page