top of page

Dobry początek juniorów młodszych w Lidze Wojewódzkiej

Zwycięstwo i remis to bilans dwóch pierwszych kolejek Ligi Wojewódzkiej w wykonaniu drużyny juniorów młodszych Górnika Łęczna opartej na naszych uczniach. Podopieczni Daniela Onyszki pokonali Chełmiankę Chełm 4:1 i bezbramkowo zremisowali z Wisłą Grupa Azoty Puławy.


Zielono-czarni zainaugurowali wiosenną rywalizację w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej od pojedynku z Chełmianką Chełm. Górnicy dość szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 19. minucie Alan Duma znalazł drogę do bramki przeciwników. Chełmski zespół odpowiedział trafieniem Mateusza Kędzi, natomiast później na listę strzelców wpisywali się tylko zawodnicy Górnika. Gole Dawida Kalinowskiego, Filipa Izdebskiego oraz Krystiana Maziarki zapewniły łęczyńskiej drużynie komplet punktów. Znacznie bardziej wyrównany był pojedynek rozgrywany w ramach 2. kolejki, w którym piłkarze Górnika rywalizowali z Wisłą Grupa Azoty Puławy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, natomiast na uwagę zasługuje znakomita dyspozycja Michała Abramczyka. Uczeń naszej szkoły wydatnie przyczynił się do czystego konta drużyny, broniąc dwa rzuty karne wykonywane przez zawodników Wisły. Gratulacje!


W następnej kolejce Ligi Wojewódzkiej zawodnicy Górnika Łęczna zagrają u siebie z Hetmanem Zamość (6 kwietnia, 11:00).


Górnik Łęczna - Chełmianka Chełm 4:1 (2:1)

Bramki dla Górnika: Alan Duma, Dawid Kalinowski, Filip Izdebski, Krystian Maziarka


Górnik: Abramczyk (SMS) - Dąber (SMS), Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) (70' Wasilewski) (SMS), Kornacki (SMS), Izdebski (SMS) (55' Denka), Kałużny (SMS) (70' Niezabitowski) (SMS), Maziarka (SMS), Groszek (SMS) (55' Pałkowski) (SMS), Kalinowski (SMS) (65' Piotrowski) (SMS), Duma (SMS) (70' Saczuk) (SMS)


Wisła Grupa Azoty Puławy - Górnik Łęczna 0:0


Górnik: Abramczyk (SMS) - Dąber (SMS), Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) (60' Wasilewski) (SMS), Kornacki (SMS), Izdebski (SMS) (55' Pałkowski), Kałużny (SMS) (60' Niezabitowski) (SMS), Maziarka (SMS) (46' Piotrowski) (SMS), Groszek (SMS), Kalinowski (SMS) (75' Saczuk) (SMS), Duma (SMS) (46' Denka)
Comments


bottom of page