top of page

Dziewięć bramek i triumf juniorów starszych

Aż dziewięć goli padło w spotkaniu 12. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 pomiędzy GKS-em SMS ZIO-MAX Nowiny a Górnikiem Łęczna. Ostatecznie to ekipa zielono-czarnych złożona z uczniów i absolwentów naszej szkoły przechyliła zwycięską szalę na swoją stronę, zwyciężając 5:4.


Drużyna z Nowin przed tym spotkaniem zamykała tabelę z bilansem jednego remisu i dziesięciu porażek. Dlatego też podopieczni Karola Wiecha przystępowali do tego meczu w roli faworyta. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i to oni w 11. minucie objęli prowadzenie po bramce Igora Taborka. Chwilę później gola wyrównującego zdobył Filip Charczuk. W 30. minucie zespół z Nowin po raz kolejny zaskoczył defensywę zielono-czarnych, co poskutkowało drugim trafieniem dla miejscowych autorstwa Kamila Lurzyńskiego. Natomiast jeszcze w pierwszej połowie Kacper Koza znalazł drogę do bramki przeciwników, przez co na półmetku rywalizacji było 2:2. W pierwszym kwadransie po zmianie stron łęcznianie przejęli inicjatywę i dzięki trafieniom Diego Marotto, Kacpra Kozy oraz Szymona Sitarczuka zbudowali solidną przewagę, doprowadzając do wyniku 5:2. Ekipa z Nowin do samego końca dążyła do zniwelowania strat i złapała kontakt z przeciwnikami, jednak "Górnicy" zachowali koncentrację do ostatniego gwizdka, triumfując 5:4. To było szóste zwycięstwo zielono-czarnych w trwających rozgrywkach ligowych. Aktualnie podopieczni Karola Wiecha plasują się na czwartym miejscu w tabeli grupy D Ligi Makroregionalnej U19.


W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 zawodnicy Górnika Łęczna zagrają u siebie z Hutnikiem Kraków (26 maja, 20:00).


GKS SMS ZIO-MAX Nowiny U19 - Górnik Łęczna U19 4:5 (2:2)

Bramki dla Górnika: Kacper Koza x2, Filip Charczuk, Diego Marotto, Szymon Sitarczuk


Górnik: Ostrowski (SMS) - Tryk (SMS), Zalewski (SMS) (74' Filipczak) (SMS), Jasiński (SMS), S. Gęca, Marotto, Gnap (SMS), Białasz (SMS) (74' Grabarz) (SMS), Charczuk (SMS) (70' Babisz) (SMS), Gębicki (SMS) (57' Sitarczuk) (SMS), Koza (SMS)Comentários


bottom of page