top of page

Efektowny początek eliminacji, występ Leny Marczak i Julii Ostrowskiej

W pierwszym meczu podczas turnieju eliminacyjnego do kobiecych mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski pokonały Macedonię Północną 9:0. Swój udział w tej wygranej miały uczennice naszej szkoły: Lena Marczak oraz Julia Ostrowska.


Biało-Czerwone, które są gospodyniami turnieju rozgrywanego w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy U17, rozpoczęły walkę o awans do najlepszej ósemki Starego Kontynentu meczem z reprezentacją Macedonii Północnej. Podopieczne Marcina Kasprowicza od początku mocno zaatakowały i raz za razem punktowały braki rywalek. Pierwszego gola w tym spotkaniu w 16. minucie zdobyła Weronika Araśniewicz. Później piłkę do własnej bramki skierowała Mihaela Dodevska. Jeszcze przed przerwą przewagę Polek powiększyły Oliwia Związek i Oliwia Łapińska, przez co na półmetku rywalizacji nasza drużyna prowadziła 4:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Biało-Czerwone kontynuowały solidną grę i dzięki trafieniom Krystyny Flis, Zuzanny Witek, Anny Skrzypczyk, Martyny Bartczak oraz Kingi Wyrwas zwyciężyły 9:0. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Cały mecz z Macedonkami rozegrała Lena Marczak. Z kolei Julia Ostrowska pojawiła się na placu gry w 46. minucie, zmieniając Oliwię Związek. Brawo dziewczyny!


W następnym meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy reprezentantki Polski zagrają ze Szkotkami (16 marca, 14:00).


Polska U17 - Macedonia Północna U17 9:0 (4:0)

Bramki dla Polski: Weronika Araśniewicz, Oliwia Związek, Oliwia Łapińska, Krystyna Flis, Zuzanna Witek (rzut karny), Anna Skrzypczyk, Martyna Bartczak, Kinga Wyrwas, Mihaela Dodevska (gol samobójczy)


Polska: Woźniak - Witkowska (58' Bartczak), Łapińska, Piekarska, Flis (58' Skrzypczyk), Zielińska (46' Kuśmierczyk), Marczak (SMS), Wyrwas, Witek (71' Rogus), Araśniewicz, Związek (46' Ostrowska) (SMS)


fot. Łączy nas piłka kobiecaComments


bottom of page