top of page

Eliminacyjne występy Mileny Kazanowskiej w kadrze do lat 19

Reprezentantki Polski do lat 19 zajęły trzecie miejsce w rozgrywanych na Podkarpaciu eliminacjach do mistrzostw Europy i nie wywalczyły awansu do turnieju głównego. Dwa pełne spotkania z "orzełkiem na piersi" rozegrała uczennica naszej szkoły Milena Kazanowska.


Podopieczne Katarzyny Barlewicz rozpoczęły walkę w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy od meczu ze Szwajcarkami. Wyrównany pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Znacznie lepszą skuteczność Biało-Czerwone zaprezentowały w kolejnym spotkaniu z reprezentacją Czech. Polki pokazały się z bardzo dobrej strony i zaaplikowały południowym sąsiadkom aż sześć bramek, zwyciężając 6:1. Przed ostatnim meczem z Serbkami nasze reprezentantki miały wszystko w swoich rękach. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniłoby gospodyniom awans na turniej mistrzowski. Natomiast to zespół z Półwyspu Bałkańskiego przechylił zwycięską szalę na swoją stronę i wygrywając 4:3, zamknął Polkom drogę na mistrzostwa Europy. Zwyciężczyniami turnieju okazały się Czeszki i to one podczas lipcowego turnieju powalczą o tytuł mistrzyń Europy. Uznanie w oczach selekcjonerki po raz kolejny zyskała uczennica łęczyńskiego SMS-u Milena Kazanowska, która została powołana na turniej i wystąpiła w meczach z Czechami i Serbią, notując w obu spotkaniach po 90 minut. Inna zawodniczka GKS-u Górnik Łęczna Katja Skupień w meczu ze Szwajcarią pojawiła się w wyjściowej jedenastce, a w starciach z Czechami oraz Serbią wchodziła z ławki rezerwowych i w obu tych spotkaniach wpisała się na listę strzelców.


Polska U19 - Szwajcaria U19 0:0


Polska: Seweryn - Cygan, Onoszko, Domin, Bałdyga, Katowicz, Jendrzejczyk (64' Jędrzejewska), Skupień (64' Gąsiorek), Sarapata, Sobal, Duchnowska (68' Wyrwas)


Polska U19 - Czechy U19 6:1 (2:1)

Bramki dla Polski: Magdalena Sobal x3, Patrycja Sarapata, Julia Jędrzejewska, Katja Skupień


Polska: Seweryn - Bałdyga, Cygan, Domin, Kazanowska (SMS), Katowicz, Sarapata, Jędrzejewska (83' Gąsiorek), Wyrwas (61' Duchnowska), Sobal, Jendrzejczyk (61' Skupień)


Polska U19 - Serbia U19 3:4 (1:1)

Bramki dla Polski: Nicole Jendrzejczyk, Katja Skupień, Patrycja Sarapata


Polska: Seweryn - Bałdyga, Cygan, Domin, Kazanowska (SMS), Katowicz, Sarapata, Jędrzejewska (84' Kolis), Jendrzejczyk (46' Skupień) (81' Gąsiorek), Sobal, Wyrwas (61' Kozarzewska)Komentarai


bottom of page