top of page

Hutnik zbyt mocny dla juniorów starszych Górnika

W 12. kolejce Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Górnika Łęczna podejmowali Hutnik Kraków. Po zaciętym spotkaniu zespół złożony w większości z naszych uczniów uległ reprezentantom Małopolski 0:1.


Po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce z Sandecją Nowy Sącz (0:1) podopieczni Karola Wiecha chcieli zrewanżować się w starciu z Hutnikiem Kraków. Zielono-czarni plasowali się przed tym spotkaniem niżej od małopolskiego zespołu, jednak nie zamierzali odpuszczać i mocno dążyli do zdobycia premierowego gola. W pierwszej połowie żadna z ekip nie potrafiła otworzyć wyniku i na półmetku rywalizacji mieliśmy rezultat bezbramkowy. Losy tego meczu rozstrzygnęły się w 77. minucie. Wtedy Kamil Rogóż pokonał Szymona Pracza, zapewniając swojej drużynie wygraną 1:0. Dla łęczyńskiej ekipy to była trzecia ligowa porażka z rzędu.


W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce (28 maja, 17:00).


Górnik Łęczna U19 - Hutnik Kraków U19 0:1 (0:0)


Górnik: S. Pracz (SMS) - Pendel (SMS), S. Gęca (SMS), Szczerba (SMS), Dyś (SMS), Zduńczyk (SMS) (62' Jawidzyk) (SMS), Luchowski (SMS) (40' Radko) (SMS), Garbacz (SMS), Marotto (SMS) (46' Kotarski) (SMS), Dotsenko (78' Mroszczyk) (SMS), Gonder (SMS)Comments


bottom of page