top of page

Imponujący triumf juniorek Górnika

Aż osiem bramek zaaplikowały przeciwniczkom juniorki GKS-u Górnika Łęczna, które w Centralnej Lidze Juniorek U-17 pokonały Sportową Czwórkę Radom 8:0. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobyła Julia Michaluk, dwa gole zapisała na swoim koncie Maja Wypych, a po jednym trafieniu dołożyły Oliwia Stachura, Wiktoria Wójcik i Sandra Urbańczyk.


Łęcznianki były faworytkami tego starcia i szybko rozpoczęły strzelanie. W 3. minucie drogę do bramki radomianek znalazła Maja Wypych. Jeszcze przed przerwą nasza uczennica po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń. Gole zdobyły także Julia Michaluk i Oliwia Stachura, przez co na półmetku rywalizacji zielono-czarne prowadziły 4:0. Po zmianie stron ekipa prowadzona przez Nataszę Górnicką nie zamierzała zwalniać tempa. Julia Michaluk powiększyła swój dorobek, kompletując hat-tricka. Swoją cegiełkę do strzeleckiej zdobyczy dołożyła także bramkarka Sandra Urbańczyk, a rezultat na 8:0 ustaliła Weronika Wójcik. Tym samym Górniczki zanotowały jedenastą wygraną w trwających rozgrywkach i umocniły się na drugim miejscu w ligowej tabeli.


W następnej kolejce Centralnej Lidze Juniorek U17 podopieczne Nataszy Górnickiej zagrają na wyjeździe z BTS Rekordem Bielsko-Biała (14 maja, 14:30).


Sportowa Czwórka Radom - GKS Górnik Łęczna 0:8 (0:4)

Bramki dla Górnika: Julia Michaluk x3, Maja Wypych x2, Oliwia Stachura, Wiktoria Wójcik, Sandra Urbańczyk


GKS Górnik: Urbańczyk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS) (64' Ilczuk) (SMS), Zając (SMS), Dessauer (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS), Wypych (SMS), Michaluk (SMS), Wójcik

Comentários


bottom of page