top of page

Jesienne występy uczniów SMS-u w pierwszej drużynie

Pomimo młodego wieku niektórzy reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali na tyle dobrą formę, że w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 znaleźli się w kadrze pierwszego zespołu Górnika Łęczna. Poniżej przybliżyliśmy ich ostatnie osiągnięcia w ekipie prowadzonej przez trenera Marcina Prasoła.


Pierwszym piłkarzem, który zaznał smaku rywalizacji w Fortuna 1. Lidze jest Dawid Tkacz. W dwóch pierwszych kolejkach 18-latek nie wszedł na boisko, a swój debiut na drugim poziomie rozgrywkowym zaliczył 31 lipca 2022 roku w przegranym 0:1 meczu ze Stalą Rzeszów. Na pewno bardzo dobrze wspomina spotkanie 9. kolejki z ŁKS-em. Górnik uległ łodzianom 2:3, ale nasz uczeń dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Swoją trzecią bramkę zdobył w wyjazdowym starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Jesienią Dawid zanotował piętnaście występów w lidze oraz trzy w Fortuna Pucharze Polski i może się pochwalić trzema golami na zapleczu Ekstraklasy. Przez to, że regularnie pojawia się w wyjściowej jedenastce Górnika, wydaje się, że wiosną powiększy swój dorobek, pomagając drużynie w zdobywaniu punktów.


Innym uczniem naszej szkoły, który zdobył zaufanie trenerów i był jesienią członkiem pierwszej drużyny zielono-czarnych jest Kamil Duda. 18-latek w poprzednim sezonie zdobywał doświadczenie w seniorskim futbolu, broniąc barw Chełmianki. Podczas rundy jesiennej obrońca siedmiokrotnie pojawiał się w kadrze meczowej Górnika, jednak nie zdołał zadebiutować. W najbliższym czasie będzie miał szansę na ugruntowanie pozycji w kadrze dzięki meczom kontrolnym przygotowującym ekipę do ligowej rywalizacji.


Sparingi pierwszej drużyny Górnika przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023:

14 stycznia: Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2 21 stycznia: Górnik Łęczna - Wisła Puławy (odwołany)

25 stycznia: Górnik Łęczna - Polonia Środa Wielkopolska

28 stycznia: Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice

4 lutego: Górnik Łęczna - Motor Lublin

4 lutego: Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo

Comments


bottom of page