top of page

Julia Ostrowska i Lena Marczak brązowymi medalistkami mistrzostw Europy!

W meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach Europy U17 kobieca reprezentacja Polski pokonała Francję w konkursie rzutów karnych. Polki zapewniły sobie miejsce na najniższym stopniu podium, a także awans na mistrzostwa świata. Przypomnijmy, że ważnymi zawodniczkami kadry prowadzonej przez Marcina Kasprowicza są nasze uczennice: Julia Ostrowska oraz Lena Marczak. Gratulacje dziewczyny!


W półfinale czempionatu rozgrywanego w Szwecji Biało-Czerwone musiały uznać wyższość Angielek, ulegając im 0:2. Z kolei Francuzki były bezradne w pojedynku z reprezentantkami Hiszpanii (1:6). Poza walką o brązowy medal mistrzostw Europy obie ekipy rywalizowały w bezpośrednim starciu o awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w październiku i listopadzie na Dominikanie. Polki wyszły bardzo zmotywowane na ten mecz i objęły prowadzenie po bramce Oliwii Związek. Odpowiedź przeciwniczek była natychmiastowa. Kilkadziesiąt sekund po tym golu "Trójkolorowe" wyrównały dzięki trafieniu Justine Rouquet. Jeszcze przed przerwą ta sama zawodniczka znalazła drogę do polskiej bramki i na półmetku rywalizacji, to reprezentantki Francji były bliżej wygranej, prowadząc 2:1.


Po zmianie stron podopieczne Marcina Kasprowicza mocno dążyły do odrobienia strat. Polki stworzyły sobie kilka okazji, ale brakowało im skuteczności. Aż do 80. minuty, gdy kapitalnym uderzeniem z dystansu popisała się Oliwia Łapińska. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2, dlatego polsko-francuski pojedynek miały rozstrzygnąć rzuty karne. W serii "jedenastek" nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 4:2, zapewniając sobie brązowy medal oraz awans na mistrzostwa świata. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyły przedstawicielki naszej szkoły: Julia Ostrowska rozegrała cały mecz przeciwko "Trójkolorowym", a Lena Marczak, która podczas turnieju była ważnym punktem polskiej kadry, spędziła całe spotkanie na ławce rezerwowych. Brawo dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!


Polska U17 - Francja U17 2:2 (1:2) rzuty karne: 4:2

Bramki dla Polski: Oliwia Związek, Oliwia Łapińska


Polska: Woźniak - Rogus (71' Krakowiak), Araśniewicz, Łapińska, Witkowska, Piekarska, Witek, Zielińska (84' Kuśmierczyk), Flis, Ostrowska (SMS), Związek (71' Wyrwas)


fot. Łączy nas piłka kobiecaComments


bottom of page