top of page

Juniorki Górnika wicemistrzyniami Polski!

W finale Centralnej Ligi Juniorek U17 zawodniczki GKS-u Górnik Łęczna mierzyły się ze Śląskiem Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska wygrał to spotkanie 4:3 i zapewnił sobie triumf w całych rozgrywkach. Łęczyńska drużyna złożona w większości z naszych uczennic wywalczyła srebrny medal. Ogromne gratulacje dziewczyny!


Od pierwszego gwizdka pojedynek decydujący o złotym medalu mistrzostw Polski był bardzo intensywny. Już w 2. minucie wrocławianki objęły prowadzenie za sprawą Oliwii Związek. Podopieczne Nataszy Górnickiej dążyły do odrobienia strat i wyrównały dzięki bramce Inez Sikory. W 32. minucie Oliwia Związek po raz drugi wpisała się na listę strzelców, jednak cztery minuty później Inez Sikora odpowiedziała drugim golem, a jeszcze przed przerwą po trzeci pokonała bramkarkę Śląska, kompletując hat-tricka. Na półmetku rywalizacji to łęcznianki były bliżej wygranej, lecz druga połowa należała do drużyny z Dolnego Śląska. Po zmianie stron kolejne dwie bramki zdobyła Oliwia Związek, zapewniając swojej ekipie mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorek U17. Zespół z Łęcznej złożony w większości z uczennic naszej szkoły zdobył srebrne medale, co również jest kapitalnym osiągnięciem.


Śląsk Wrocław U17 - GKS Górnik Łęczna U17 4:3 (2:3) Bramki dla Górnika: Inez Sikora x3


Górnik: Urbańczyk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Cyraniak (SMS), Cielebąk, Sikora (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS), Michaluk (SMS), Wypych (SMS)Comments


bottom of page