top of page

Juniorzy młodsi nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki

Piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej odniosła drużyna U-17 Górnika Łęczna. Zespół złożony z uczniów naszej szkoły nie dał szans Startowi Krasnystaw i wygrał 6:0, umacniając się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.


Zielono-czarni byli zdecydowanym faworytem tego starcia. Natomiast przyjezdni skutecznie się bronili, długo zachowując czyste konto. W 38. minucie wynik spotkania otworzył Bartłomiej Gębicki. Kilkadziesiąt sekund później golkipera Startu pokonał Szymon Małyska, a na półmetku rywalizacji Górnicy prowadzili 2:0. Po zmianie stron podopieczni Daniela Onyszki poszli za ciosem, powiększając swoją przewagę. Kolejne dwa gole zdobył Szymon Małyska, kompletując hat-tricka. Na listę strzelców wpisali się także Bartłomiej Gębicki oraz Mateusz Słomka i ostatecznie łęcznianie zwyciężyli 6:0. Po pięciu kolejkach zespół U-17 Górnika Łęczna może się poszczycić bilansem pięciu zwycięstw, dwudziestoma strzelonymi i zaledwie jedną straconą bramką.


- Do momentu zdobycia bramki wyglądaliśmy dobrze, ale nie idealnie. Przeciwnicy dwukrotnie nam zagrozili i gdybyśmy stracili gola w tych sytuacjach, to różnie to się mogło potoczyć. Natomiast po otworzeniu wyniku spotkanie toczyło się już pod nasze dyktando. Kluczem do sukcesu była wysoka jakość indywidualna moich zawodników. Dobrze wyglądała nasza gra w wysokiej obronie, ale także w ataku - ocenia trener drużyny U-17 Górnika Łęczna Daniel Onyszko.


Jesienią juniorzy młodsi Górnika rywalizowali w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jak trener Onyszko zestawia poziom tych rozgrywek z rywalizacją w Lidze Wojewódzkiej? - Gra w Centralnej Lidze Juniorów to zupełnie inny futbol: dużo szybszy i bardziej fizyczny. W CLJ-ce drużyny są lepiej zorganizowane i grają tam "mali seniorzy". Nie można porównywać Ligi Wojewódzkiej do Centralnej Ligi Juniorów, bo w tych drugich rozgrywkach poziom jest dużo wyższy - podsumowuje szkoleniowiec zielono-czarnych.


W następnej kolejce Ligi Wojewódzkiej juniorzy młodsi Górnika Łęczna zagrają u siebie z Lublinianką (29 kwietnia, 10:00).


Górnik Łęczna U17 - Start Krasnystaw U17 6:0 (2:0)

Bramki dla Górnika: Szymon Małyska x3, Bartłomiej Gębicki x2, Mateusz Słomka


Górnik: Ostrowski (SMS) - Pastusiak (SMS), Dylewski (SMS), O. Stadnicki (SMS), Skotarczak (SMS) (46' Dziurian) (SMS), Wronka (SMS), Koza (SMS) (63' E. Stadnicki) (SMS), Słomka (SMS), Małyska (SMS), Wachowicz (SMS) (46' Gnap) (SMS), Gębicki (SMS)Comentarios


bottom of page