top of page

Juniorzy starsi rozpoczynają walkę w Lidze Makroregionalnej

W pierwszy weekend marca zespół U19 Górnika Łęczna złożony w większości z uczniów naszej szkoły rozegra inauguracyjne spotkanie w Lidze Makroregionalnej, w którym zmierzy się z Karpatami Krosno. O przygotowaniach i celach drużyny na najbliższe miesiące opowiedział jej trener Karol Wiech.


Jesienią juniorzy starsi okazali się najlepsi w Lidze Wojewódzkiej, którą wygrali w cuglach z bilansem ośmiu zwycięstw i jednego remisu. W ostatnich tygodniach zespół rozegrał pięć sparingów, w których zmierzył się z drugą drużyną Górnika Łęczna, LKS-em Biskupice, Turem Milejów, Janowianką Janów Lubelski oraz juniorami Motoru Lublin. - Jestem zadowolony z pracy wykonanej przez drużynę podczas okresu przygotowawczego. Zawodnicy dawali z siebie 100%. Wykonaliśmy dobrą robotę i mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy prezentowali się z najlepszej strony. W trakcie przygotowań skupiliśmy się głównie na fazie atakowania. Chcemy mieć własną tożsamość w lidze. Niestety nie znamy zbyt dobrze naszych przeciwników, ale chcemy być "jacyś". Dążymy do tego, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego skupiliśmy na zachowaniach w ofensywie. Liczę na to, że osiągniemy jak najlepszy wynik - mówi trener zespołu Karol Wiech.


Pierwszym przeciwnikiem zielono-czarnych będą Karpaty Krosno. Drużyna z Podkarpacia podobnie jak Górnik wygrała swoją ligę wojewódzką, wyprzedzając drugą Stal Rzeszów oraz trzecią Resovię. Pierwsze spotkanie Ligi Makroregionalnej zostanie rozegrane 4 marca w Łęcznej o godzinie 13:00. Jakich zawodów oczekuje trener Górnika? - Spodziewam się dobrej gry z obu stron. To będzie nasze pierwsze spotkanie w tej lidze. Mam nadzieję, że to nie będą szachy, a czysta piłka nożna. Jedna i druga drużyna będą chciały odbierać piłkę wysoko i atakować. Z naszej strony obiecuję, że tak to będzie wyglądało. Najważniejsze, żeby w tym pierwszym meczu nikomu nic się nie stało i obyło się bez kontuzji - wyjaśnia szkoleniowiec drużyny.


Poza Karpatami Krosno młodych zawodników Górnika czekają pojedynki z Hutnikiem Kraków, Sandecją Nowy Sącz, Motorem Lublin, Koroną Kielce, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Stalą Rzeszów. Z każdą z tych ekip rozegrają po dwa spotkania, a najlepsza drużyna tabeli wywalczy promocję do Centralnej Ligi Juniorów. Trener Wiech krótko ocenił aspiracje zespołu na najbliższą rundę - Naszym celem jest awans - zakończył szkoleniowiec drużyny juniorów starszych.

Comments


bottom of page