Kobieca kadra U19 zagra z Grecją
- 22 wrz 2023
- 1 minut(y) czytania
Kobiecą reprezentację Polski U19 czekają dwa mecze towarzyskie z Grecją. Wśród zawodniczek powołanych na wrześniowe zgrupowanie kadry znalazły się cztery uczennice naszej szkoły: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak, Ania Gliszczyńska oraz Julia Piętakiewicz.
Selekcjonerka Biało-Czerwonych Katarzyna Barlewicz kompletuje zespół, który powalczy o awans do rozgrywanego na Litwie turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 19. Przed Polkami nie lada wyzwanie, ponieważ poza gospodyniami, które mają zagwarantowany udział w turnieju, awans wywalczy tylko siedem najlepszych reprezentacji. W pierwszej fazie eliminacyjnej rozgrywanej pod koniec października Polki zmierzą się z Dunkami, Austriaczkami oraz Czarnogórkami. Towarzyski dwumecz z Grecją, która w eliminacjach była losowana z tego samego koszyka, co nasz zespół, pozwoli sztabowi szkoleniowemu na odpowiednie przygotowanie do spotkań o punkty. Mocno liczymy na grę naszych przedstawicielek. Julia Piętakiewicz występowała już w kadrze do lat 19, natomiast dla Sandry, Jagody oraz Ani to będzie debiut w reprezentancji tej kategorii wiekowej.
Terminarz dwumeczu towarzyskiego z Grecją:
Polska U19 - Grecja U19 (22 września, 18:00, Ostróda)
Polska U19 - Grecja U19 (25 września, 18:00, Ostróda)

![Gra terenowa EKO-QUEST na zdjęciach [GALERIA]](https://static.wixstatic.com/media/931183_9dc4b9745bcc48e49265285adb420cc5~mv2.jpg/v1/fill/w_980,h_652,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_avif,quality_auto/931183_9dc4b9745bcc48e49265285adb420cc5~mv2.jpg)
![Testy sprawnościowe na zdjęciach [GALERIA]](https://static.wixstatic.com/media/931183_e5695ab0e8c24902a86237b11f907faa~mv2.jpg/v1/fill/w_980,h_652,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_avif,quality_auto/931183_e5695ab0e8c24902a86237b11f907faa~mv2.jpg)
Komentarze