top of page

Marcowe występy reprezentantów SMS-u w pierwszej drużynie

Marzec dobiegł końca, a w tym miesiącu o sile ofensywy pierwszej drużyny Górnika Łęczna stanowił Dawid Tkacz. Uczeń naszej szkoły rozegrał 191 minut na 270 możliwych i zanotował asystę w starciu z Arką Gdynia.


Podopieczni Ireneusza Mamrota rozegrali w marcu trzy spotkania, w których zanotowali bilans zwycięstwa i dwóch remisów. Łęcznianie pokonali Arkę Gdynia 1:0 i podzielili się punktami z Ruchem Chorzów (1:1) oraz Chojniczanką Chojnice (0:0). Pięć punktów wywalczonych w tych starciach pozwoliło zielono-czarnym na wypracowanie niewielkiej przewagi nad drużynami walczącymi o ligowy byt. Aktualnie, na dziesięć kolejek przed końcem ligowej rywalizacji zawodnicy Górnika znajdują się cztery punkty "nad kreską".


Marzec był udany dla ucznia naszej szkoły Dawida Tkacza, który we wszystkich trzech spotkaniach pojawiał się w wyjściowym składzie Górnika. Reprezentant łęczyńskiego SMS-u dołożył cegiełkę do wygranej zielono-czarnych w Gdyni, notując asystę przy zwycięskiej bramce Miłosza Kozaka. W kwietniu nasz uczeń będzie miał okazję do poprawy swojego dorobku w pięciu spotkaniach ligowych, w których Górnicy będą rywalizowali z Odrą Opole, ŁKS-em Łódź, GKS-em Katowice, Termalicą Bruk-Bet Nieciecza oraz GKS-em Tychy. Przed łęcznianami także szansa na historyczny awans do finału Fortuna Pucharu Polski. Już 5 kwietnia podopieczni Ireneusza Mamrota powalczą przed własną publicznością z obrońcą trofeum oraz aktualnym liderem PKO Ekstraklasy Rakowem Częstochowa.


Terminarz kwietniowych meczów Górnika Łęczna:


1 kwietnia, 15:00 (25. kolejka Fortuna 1. Ligi): Odra Opole - Górnik Łęczna 5 kwietnia, 20:30 (półfinał Fortuna Pucharu Polski): Górnik Łęczna - Raków Częstochowa 11 kwietnia, 20:30 (26. kolejka Fortuna 1. Ligi): Górnik Łęczna - ŁKS Łódź

15 kwietnia, 20:00 (27. kolejka Fortuna 1. Ligi): GKS Katowice - Górnik Łęczna

23 kwietnia, 18:00 (28. kolejka Fortuna 1. Ligi): Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 29 kwietnia, 15:00 (29. kolejka Fortuna 1. Ligi): GKS Tychy - Górnik Łęczna

Comments


bottom of page