top of page

Michał Steszuk w kadrze meczowej pierwszej drużyny

W 33. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna przegrał na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 1:3. W kadrze meczowej zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Steszuk.


Podopieczni Pavola Stano wciąż walczą o zajęcie miejsca w czołowej szóstce ligowej tabeli, które zapewnia grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Wobec potknięć przeciwników już w starciu ze Stalą łęcznianie mogli zagwarantować sobie wejście do strefy barażowej, dlatego od samego początku meczu mocniej zaatakowali. Zawodnicy Górnika dążyli do zdobycia premierowej bramki, jednak brakowało im skuteczności. Niemal w ostatniej akcji pierwszej połowy to goście objęli prowadzenie po trafieniu Andrei Prokicia i na półmetku rywalizacji mieliśmy wynik 1:0 dla przyjezdnych. Po zmianie stron "Górnicy" doprowadzili do remisu dzięki bramce Damiana Warchoła. Natomiast ostatnie słowo w tym pojedynku należało do drużyny z Podkarpacia. Gole Jesusa Díaza i Szymona Łyczki przesądziły o wygranej Stali 3:1. Tym samym o tym, czy zielono-czarni awansują do baraży, zadecydują wyniki ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Warto podkreślić, że po raz kolejny w tym sezonie w kadrze meczowej pierwszej drużyny znalazł się Michał Steszuk. Uczeń naszej szkoły zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego, ale na swój debiut w meczu pierwszego zespołu będzie musiał jeszcze poczekać.


W następnej kolejce Fortuna 1. Ligi zawodnicy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy (26 maja, 15:00).


Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)

Bramka dla Górnika: Damian Warchoł


Górnik: Gostomski - Bednarczyk, Cisse, Klemenz, Dziwniel (77' Zbozień), Młyński (64' Podliński), Deja, Gąska, Żyra (64' Pawlik), Starzyński (73' Janaszek), Warchoł (73' Fazlagić)

Ponadto w kadrze: Woźniak, Rojek, Steszuk (SMS), De AmoComments


bottom of page