top of page

Mocny start kobiecej kadry U17, występ naszych uczennic

W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski pokonały Islandię 4:0. W podstawowej "11" Biało-Czerwonych znalazły się reprezentantki łęczyńskiego SMS-u: Lena Marczak oraz Julia Ostrowska.


Turniej eliminacyjny rozgrywany w Bełchatowie oraz Piotrkowie Trybunalskim wyłoni trzy drużyny, które awansują do kolejnego etapu kwalifikacyjnego. Poza gospodyniami rywalizują w nim reprezentacje Norwegii, Irlandii oraz Islandii. I to właśnie z Islandkami podopieczne Marcina Kasprowicza rozegrały swoje pierwsze spotkanie. Biało-Czerwone bardzo szybko przejęły inicjatywę. Już w 3. minucie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Zuzanny Witek nasza drużyna objęła prowadzenie. Chwilę później Polki powiększyły przewagę. Tym razem bramkarkę Islandii pokonała Oliwia Związek. W końcówce pierwszej połowy trzecią bramkę dla gospodyń zdobyła Weronika Araśniewicz, przez co na półmetku rywalizacji było 3:0 dla Polek. Po zmianie stron nasze zawodniczki kontrolowały grę. W 50. minucie pechowa interwencja Helgi Rut Einarsdottir zakończona bramką samobójczą ustaliła wynik spotkania na 4:0. Cały mecz z orzełkiem na piersi rozegrała przedstawicielka naszej szkoły Lena Marczak. Z kolei inna reprezentantka łęczyńskiego SMS-u Julia Ostrowska spędziła na placu gry 75 minut i została zmieniona przez Nikolę Salawę.


W następnym meczu turnieju eliminacyjnego reprezentantki Polski zmierzą się z Norweżkami (15 października, 12:00).


Polska U17 - Islandia U17 4:0 (3:0)

Bramki: Zuzanna Witek, Oliwia Związek, Weronika Araśniewicz, Helga Rut Einarsdottir (gol samobójczy)


Polska: Wieczerzak - Witkowska, Piekarska, Łapińska, Flis (62' Skrzypczyk), Zielińska (62' Kuśmierczyk), Witek (90' Jankiewicz), Araśniewicz, Marczak (SMS), Związek (75' Abe), Ostrowska (SMS) (75' Salawa)

Comments


bottom of page