top of page

Nasze uczennice otrzymały powołania do reprezentacji U19!

Z dumą informujemy, że uczennice łęczyńskiego SMS-u Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak i Julia Piętakiewicz zostały powołane na kwietniowe zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski do lat 19, podczas którego Biało-Czerwone powalczą o awans na mistrzostwa Europy. Gratulacje!


W 2024 roku kobieca reprezentacja Polski do lat 19 mocno przygotowywała się do walki o wywalczenie kwalifikacji na mistrzostwa Europy. W lutym Polki wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju w Portugalii, który padł ich łupem. Biało-Czerwone pokonały Węgierki (3:0), Portugalki (3:2) i Austriaczki (1:0), co zagwarantowało im triumf w całych zawodach. Podczas kwietniowej rywalizacji w eliminacjach do mistrzostw Europy reprezentantki Polski czeka nie lada wyzwanie, ponieważ na ich drodze do zdobycia awansu na mistrzostwa Europy staną reprezentacje Holandii, Finlandii oraz Bośni i Hercegowiny, a promocję wywalczy tylko najlepsza drużyna. Zaufanie sztabu szkoleniowego po raz kolejny uzyskały uczennice łęczyńskiego SMS-u. Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak i Julia Piętakiewicz otrzymały powołanie od trenerki Katarzyny Barlewicz i podczas turnieju, który zostanie rozegrany w Bośni i Hercegowinie postarają się o wywalczenie awansu na turniej mistrzowski.


Lista zawodniczek powołanych na kwietniowe zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski do lat 19:


Oliwia Szewczyk (1 KS Ślęza Wrocław) Wiktoria Kuprowska (ADO Den Haag) Aleksandra Bogucka (AIK Fotboll) Martyna Gąsiorek (Rekord Bielsko-Biała) Julia Gutowska (Rekord Bielsko-Biała) Nicole Jendrzejczyk (Rekord Bielsko-Biała) Jagoda Cyraniak (GKS Górnik Łęczna (SMS) Sandra Urbańczyk (GKS Górnik Łęczna (SMS) Julia Piętakiewicz (GKS Górnik Łęczna (SMS) Kinga Seweryn (GKS Katowice) Zuzanna Grzywińska (Czarni Antrans Sosnowiec) Paulina Piksa (Czarni Antrans Sosnowiec) Julia Jędrzejewska (Pogoń Dekpol Tczew) Paulina Guzik (KS Uniwersytet Jagielloński) Maja Kuleczka (Lech Poznań UAM) Oliwia Bałdyga (UKS SMS Łódź) Gabriela Lewicka (Śląsk Wrocław) Magdalena Półrolniczak (Śląsk Wrocław) Dominika Szkwarek (Śląsk Wrocław)

Ewa Sikora (Stomilanki Olsztyn)


fot. Łączy nas piłka kobieca

Commentaires


bottom of page