top of page

Plany na rozwój infrastruktury w ramach akcji 1,5%

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna, która prowadzi naszą szkołę, uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu będzie można wesprzeć jej funkcjonowanie, przekazując 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok. Otrzymane środki pozwolą na rozwój infrastruktury sportowej, z której korzystają uczniowie SMS-u.


Środki przekazane na Fundację Górnika Łęczna przyczynią się do rozwoju infrastruktury sportowej, która będzie użytkowana przez uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Planowane zmiany zakładają powstanie dwóch oświetlonych boisk ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Przemysłowej, a także renowację boiska przy stadionie Górnika oraz zmianę jego nawierzchni na naturalną. O znaczeniu tych środków opowiedział klubowym mediom Górnika Prezes Zarządu Fundacji oraz dyrektor zarządzający naszej szkoły Maciej Grzywa:


– Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce 1,5% zbiera wiele organizacji na różne cele. Wiemy również, że jest wiele dzieci, osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych, które bardziej niż my potrzebują środków z 1,5%. Zwracamy się do osób, które do tej pory przekazywały swój procent podatku na takie osoby, niech dalej to robią i je wspierają. Natomiast jeżeli znajdą się osoby, które jeszcze dla nikogo nie przekazują 1,5%, albo po prostu chcieliby przekazać takie środki właśnie nam, na ten konkretny cel to będziemy bardzo wdzięczni. Myślę, że jeżeli każdy z nas rzetelnie przekaże swój procent podatku, to dla każdego tych środków wystarczy.


Aby wesprzeć akcję, należy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000689167. Poniżej prezentujemy wizualizacje obiektów, które mogą zostać sfinansowane ze środków przekazanych w ramach akcji 1,5%:bottom of page