top of page

Polki uległy Francuzkom i straciły szanse na awans

W drugim meczu podczas mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski przegrały z Francją 0:3. Tym samym Biało-Czerwone straciły szanse na awans do półfinału. W spotkaniu z "Trójkolorowymi" wystąpiły reprezentantki naszej szkoły: Jagoda Cyraniak oraz Inez Sikora.


Po przegranej w inauguracyjnym spotkaniu z Angielkami podopieczne Marcina Kasprowicza musiały wywalczyć punkty w starciu z "Trójkolorowymi", by pozostać w grze o awans do półfinału. Reprezentantki Francji od początku dłużej utrzymywały się przy piłce i w końcówce pierwszej połowy zdobyły pierwszą bramkę po skutecznym uderzeniu Liany Joseph. W drugiej połowie przewagę Francuzek powiększyły Naolia Traore i Maeline Mendy. Biało-Czerwone przegrały to spotkanie 0:3 i straciły szanse na awans do fazy pucharowej europejskiego czempionatu. Od pierwszej minuty w tym spotkaniu wystąpiła Jagoda Cyraniak, która pełniła funkcję kapitana polskiej drużyny. W 67. minucie na placu gry pojawiła się inna reprezentantka łęczyńskiego SMS-u Inez Sikora, zmieniając Gabrielę Lewicką. Sandra Urbańczyk oraz Emilia Szymczak cały mecz spędziły na ławce rezerwowych.


W następnym meczu mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski zmierzą się ze Szwedkami (20 maja, 12:00).


Polska U17 - Francja U17 0:3 (0:1)


Polska: Woźniak - Cyraniak (SMS), Kiełczewska, Szkwarek, Guzik (67' Kuprowska), Araśniewicz, Półrolniczak (87' Witkowska), Dubiel (67' Witek), Lewicka (67' Sikora) (SMS), Gutowska (46' Wyrwas), Grzywińska


fot. Łączy nas piłka kobiecaComments


bottom of page