top of page

Pucharowa przygoda Górniczek dobiegła końca

W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski piłkarki GKS Górnika Łęczna uległy GKS-owi Katowice 1:2. W wyjściowym składzie zielono-czarnych na ten mecz znalazły się nasze uczennice: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak i Julia Piętakiewicz.


W rundzie wiosennej rozgrywek ligowych podopieczne Patryka Błaziaka poniosły dotkliwą porażkę z GKS-em Katowice, ulegając przed własną publicznością drużynie z Górnego Śląska aż 0:4. Dlatego też starcie pucharowe było idealną okazją do rewanżu. Mecz w Katowicach rozpoczął się lepiej dla aktualnych mistrzyń Polski, które w 32. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Aleksandry Nieciąg. W drugiej połowie zielono-czarne wyrównały stan rywalizacji po skutecznym wykończeniu Katji Skupień. Natomiast ostatnie słowo w tym pojedynku należało do gospodyń. W 74. minucie Julia Włodarczyk pokonała Sandrę Urbańczyk, zapewniając swojej ekipie awans do półfinału rozgrywek pucharowych. Poza Sandrą w wyjściowej "11" Górniczek na ten mecz znalazły się: Jagoda Cyraniak, która rozegrała cały mecz i Julia Piętakiewicz, która spędziła na placu gry 74 minuty. Miejsce Julii na boisku zajęła inna reprezentantka SMS-u Natalia Nestorowicz. W końcówce swoją szansę otrzymała także Julia Ostrowska. Ponadto w kadrze meczowej znalazła się kolejna reprezentantka naszej szkoły Natalia Drożyńska.


GKS Katowice - GKS Górnik Łęczna 2:1 (1:0)

Bramka dla Górnika: Katja Skupień


Górnik: Urbańczyk (SMS) - Skupień, Zawadzka, Kazanowska, Cyraniak (SMS), Kłoda, Hałatek (90+2' Drąg), Dereń (81' Ostrowska) (SMS), Fabova, Rapacka, Piętakiewicz (SMS) (74' Nestorowicz) (SMS)Comments


bottom of page