top of page

Raków lepszy od Górnika, występ Dawida Tkacza

W półfinale Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał z Górnikiem Łęczna 1:0. W pierwszym składzie zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się uczeń naszej szkoły Dawid Tkacz.


Zespół z Częstochowy przyjechał do Łęcznej w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Marka Papszuna zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i wygrali dwie ostatnie edycje Fortuna Pucharu Polski. Łęcznianie postawili się wyżej notowanym rywalom, lecz to zawodnicy Rakowa wyszli z tej konfrontacji zwycięsko. O triumfie przyjezdnych przesądziła bramka Bartosza Nowaka zdobyta na początku drugiej połowy. W historycznym dla Górnika półfinale wziął udział Dawid Tkacz. Reprezentant SMS-u otrzymał szansę od sztabu szkoleniowego, znalazł się w wyjściowym składzie i spędził na placu gry 58 minut. Uczeń naszej szkoły został zmieniony przez Łukasza Szramowskiego.


Górnik Łęczna - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)


Górnik: Gostomski - Zbozień, De Amo, Cisse, Dziwniel, Kozak, Pawlik (74' Lykhovydko), Tkacz (58' Szramowski), Kryeziu, Krykun (62' Gąska), Podliński (74' Sobol)Comments


bottom of page