top of page

Remis Górniczek w Koninie, występ reprezentantek SMS-u

W 13. serii Orlen Ekstraligi piłkarki GKS Górnika Łęczna zremisowały na wyjeździe z KKPK POLOmarket Medykiem Konin 0:0. Milena Kazanowska rozegrała całe spotkanie, a w 59. minucie na boisku w Koninie pojawiła się Julia Piętakiewicz.


Wicemistrzynie Polski przystępowały do meczu z Medykiem po efektownej wygranej nad WKS Śląskiem Wrocław (8:1) i były zdecydowanymi faworytkami tego starcia. Podopieczne Roberta Makarewicza stworzyły sobie wiele okazji, jednak nie potrafiły pokonać bramkarki przeciwniczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0. Dla Górniczek remis w Koninie był drugim podziałem punktów w sezonie 2022/2023.


Jeśli chodzi o występ przedstawicielek naszej szkoły, to całe spotkanie rozegrała Milena Kazanowska. W 59. minucie na boisko weszła Julia Piętakiewicz, która zmieniła Dominikę Dereń. W kadrze meczowej zielono-czarnych pojawiła się także Natalia Drożyńska, która po raz pierwszy znalazła się w "18" seniorskiej drużyny Górnika.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna podejmą AZS UJ Kraków (11 marca, 11:30).


KKPK Medyk POLOmarket Konin - GKS Górnik Łęczna 0:0


GKS Górnik: Palińska - Bużan, Kazanowska (SMS), Głąb, Zając, Dereń (59' Piętakiewicz) (SMS), Kaczor (59' Litwiniec), Rapacka, Lefeld (76' Dębińska), Fabova (70' Skupień), MiłekComments


bottom of page