top of page

Remis Górniczek z Pogonią, występ naszych uczennic

W 21. kolejce Orlen Ekstraligi GKS Górnik Łęczna zremisował u siebie z Pogonią Dekpol Tczew 3:3. W tym spotkaniu na boisku pojawiły się uczennice i maturzystki łęczyńskiego SMS-u: Milena Kazanowska, Julia Piętakiewicz, Emilia Świderska oraz Natalia Nestorowicz.


Pierwsze starcie pomiędzy Pogonią a Górnikiem było niezwykle emocjonujące i zakończyło się wygraną reprezentantek Lubelszczyzny 4:3. Pojedynek w Łęcznej rozpoczął się lepiej dla miejscowych, które otworzyły wynik po bramce Nikoli Dębińskiej. Przyjezdne wyrównały, ale jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Górniczek zdobyła Oliwia Rapacka. W drugiej połowie zawodniczki Pogoni po raz drugi doprowadziły do remisu za sprawą Magdaleny Sobal. W 71. minucie ekipa prowadzona przez Roberta Makarewicza prowadziła 3:2 po trafieniu Marianny Litwiniec. Wydawało się, że zielono-czarne utrzymają korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, natomiast w doliczonym czasie gry Magdalena Sobal po raz drugi wpisała się na listę strzelców, ustalając wynik tego spotkania na 3:3.


W podstawowym składzie wicemistrzyń Polski na mecz z Pogonią znalazła się reprezentantka SMS-u, tegoroczna maturzystka Milena Kazanowska. Po przerwie na placu gry pojawiły się inne uczennice naszej szkoły: Julia Piętakiewicz, Natalia Nestorowicz oraz Emilia Świderska. Dla Emilii, która weszła na boisko w 85. minucie to był debiut w pierwszej drużynie Górnika.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi podopieczne Roberta Makarewicza zagrają na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź (28 maja, 17:00).


GKS Górnik Łęczna - Pogoń Dekpol Tczew 3:3 (2:1)

Bramki dla Górnika: Nikola Dębińska, Oliwia Rapacka, Marianna Litwiniec


Górnik: Palińska - Bużan, Litwniec, Kazanowska (SMS), Skupień, Lefeld, Dereń (85' Świderska) (SMS), Rapacka, Zając, Dębińska (56' Piętakiewicz) (SMS), Fabova (90+1' Nestorowicz) (SMS)
Comentários


bottom of page