top of page

Remis Górnika z Zagłębiem, debiut Kacpra Żabińskiego

W 32. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zremisował przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. W podstawowej "11" zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się Dawid Tkacz, rozgrywając 68 minut. Na placu gry pojawił się także inny reprezentant naszej szkoły Kacper Żabiński, dla którego to był debiutancki występ w pierwszej drużynie Górnika.


Starcie Górnika z Zagłębiem było pojedynkiem dwóch ekip, które plasowały się w środku ligowej tabeli. Od samego początku podopieczni Ireneusza Mamrota dążyli do otworzenia wyniku, lecz nie potrafili sforsować defensywy rywali. Po zmianie stron to goście mieli więcej klarownych sytuacji, jednak Maciej Gostomski zanotował kilka udanych interwencji, zatrzymując strzały sosnowiczan. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Jeśli chodzi o występy naszych uczniów, to po raz kolejny zaufanie sztabu szkoleniowego uzyskał Dawid Tkacz, wychodząc w pierwszym składzie. Pomocnik rozegrał 68 minut i został zmieniony przez Jakuba Kwiatkowskiego. Mecz z Zagłębiem miał na pewno szczególne znaczenie dla debiutującego w pierwszej drużynie Górnika Kacpra Żabińskiego. 17-latek wszedł na boisko w 82. minucie, zastępując Karola Podlińskiego.


W następnej kolejce Fortuna 1. Ligi zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów (27 maja, 20:00).


Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 0:0


Górnik: Gostomski - Zbozień, De Amo, Biernat, Dziwniel, Tkacz (SMS) (68' Kwiatkowski), Pawlik (68' Lewkot), Gąska, Kryeziu (75' Pierzak), Krykun, Podliński (82' Żabiński) (SMS)Comments


bottom of page