top of page

Rezerwy podzieliły się punktami z Kryształem

W 20. kolejce IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna oparta na naszych uczniach rywalizowała z Kryształem Werbkowice. Ten mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg i zakończył się remisem 3:3.


Pierwsze starcie pomiędzy rezerwami Górnika a Kryształem w sezonie 2023/2024 zostało rozegrane w sierpniu zeszłego roku. Pojedynek nie wyłonił zwycięzcy, a po interesującym widowisku i remisie 3:3 obie drużyny dopisały wówczas do swojego dorobku po jednym punkcie. W rewanżowym spotkaniu to zespół z Werbkowic zdobył pierwszą bramkę po celnym strzale Stanisława Rybki. Chwilę po tym trafieniu zielono-czarni odpowiedzieli dzięki udanej akcji naszego ucznia Stanisława Skotarczaka. Natomiast jeszcze w pierwszej połowie werbkowiczanie po raz kolejny wyszli na prowadzenie wskutek dobrego uderzenia Olafa Wojciechowskiego i na półmetku rywalizacji to oni prowadzili 2:1.


Podopieczni Michała Kowalczyka wyszli bardzo zmotywowani na drugą część meczu, co przyniosło bramkowy efekt. W 51. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Stanisław Skotarczak, a cztery minuty później golkiper Kryształu musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Kacpra Kozy. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do przyjezdnych, którzy wyrównali dzięki bramce Michała Maliszewskiego. Pojedynek drugiej drużyny Górnika z Kryształem, podobnie jak w rundzie jesiennej, zakończył się remisem 3:3.


W następnej kolejce IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna zagra na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie (7 kwietnia, 15:00). Wcześniej podopieczni Michała Kowalczyka zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Polski LZPN ze Świdniczanką Świdnik (3 kwietnia, 16:00).


Górnik II Łęczna - Kryształ Werbkowice 3:3 (1:2)

Bramki dla Górnika: Stanisław Skotarczak x2, Kacper Koza


Górnik: Olszak (SMS) - Bronowicki (SMS), Pastusiak (SMS), Sienicki (SMS), Mołodecki, Koza (SMS) (81' Bajus) (SMS), S. Gęca (SMS) (60' Marotto) (SMS), Małyska (SMS), Kudła (SMS), Wachowicz (SMS) (65' Błaziak) (SMS), Skotarczak (SMS) (73' Gębicki) (SMS)
Comments


bottom of page