top of page

Strzeleckie popisy Górniczek, debiut Natalii Drożyńskiej

W wyjazdowym meczu 20. kolejki Orlen Ekstraligi piłkarki GKS-u Górnika Łęczna pokonały HydroTruck Radom 9:2. To spotkanie miało szczególne znaczenie dla naszej uczennicy Natalii Drożyńskiej, która zadebiutowała w rozgrywkach Ekstraligi.


Zielono-czarne nie mogły sobie wyobrazić lepszego początku tego starcia. Już w 5. minucie po dwóch trafieniach Oliwii Rapackiej łęcznianki prowadziły 2:0. Później wicemistrzynie Polski rozbijały defensywę beniaminka i schodziły na przerwę przy wyniku 7:0. Po zmianie stron faworytki kontrolowały grę i ostatecznie zwyciężyły 9:2. Po tej wygranej podopieczne Roberta Makarewicza umocniły się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Górniczki mają cztery punkty straty do liderującego GKS-u Katowice.


W podstawowej "11" Górnika na to spotkanie znalazły się nasze uczennice: Milena Kazanowska, Jagoda Cyraniak oraz Emilia Szymczak. Po przerwie na placu gry pojawiły się także Inez Sikora, która zmieniła Klaudię Lefeld oraz Julia Piętakiewicz, która zastąpiła Nikolę Dębińską. W 67. minucie trener Robert Makarewicz posłał do boju także Natalię Drożyńską, dla której to był debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS-u Górnika Łęczna podejmą Pogoń Dekpol Tczew (13 maja, 13:00).


HydroTruck Radom - GKS Górnik Łęczna 2:9 (0:7)

Bramki dla Górnika: Oliwia Rapacka x3, Klaudia Fabova x3, Klaudia Lefeld x2, Anna Zając


GKS Górnik: Palińska - Bużan (67' Drożyńska) (SMS), Kazanowska (SMS), Cyraniak (SMS) (46' Ratković), Zając, Dereń, Szymczak (SMS) (46' Kaczor), Rapacka, Lefeld (46' Sikora) (SMS), Dębińska (55' Piętakiewicz) (SMS), FabovaComments


bottom of page