top of page

Udany początek wiosny dla juniorek Górnika

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 piłkarki GKS Górnika Łęczna rywalizowały na wyjeździe z 1 KS Ślęzą Wrocław. Łęczyńska ekipa złożona w większości z uczennic naszej szkoły zwyciężyła ten mecz 4:1.


W pierwszej połowie spotkania we Wrocławiu podopieczne Nataszy Górnickiej zbudowały solidną przewagę. Na listę strzelców dwukrotnie wpisała się Julia Michaluk, przez co łęcznianki schodziły na przerwę, prowadząc 2:0. Na początku drugiej części gospodynie zdobyły bramkę kontaktową. Natomiast w końcówce zielono-czarne przypieczętowały wygraną. Po trafieniach Wiktorii Wójcik i Mai Wypych zwyciężyły 4:1, inkasując cenny komplet punktów.


- Spodziewałyśmy się przed tym meczem, że w porównaniu z rundą jesienną Ślęza Wrocław będzie w innym miejscu jeśli chodzi o poziom sportowy i tak też było. Wrocławianki grały dużo lepiej i były bardzo dobrze zorganizowane. Wyglądało na to, że wykonały bardzo dobrą robotę w przerwie zimowej, przez co mecz był trudny. Gdyby to spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla przeciwnika, to też nikt by się nie zdziwił. Natomiast miałyśmy dużo szczęścia, które jest potrzebne w piłce nożnej. Dziewczyny zaprezentowały także olbrzymią determinację i kawał charakteru. Moja drużyna do ostatniej minuty była skoncentrowana. Przeprowadziliśmy zmiany, które wniosły dużo świeżości oraz jakości i to były klucze do zwycięstwa - podsumowała trenerka zespołu Natasza Górnicka.


Już za tydzień zielono-czarne zmierzą się z Wisłą Wizards Kraków. Pierwszy mecz tych ekip w trwających rozgrywkach zakończył się efektowną wygraną Górniczek 15:1. Jakiego spotkania spodziewa się trenerka łęczyńskiego zespołu? - Każda drużyna, która poniosła dotkliwą porażkę w lidze z pewnością wyciągnęła wnioski. Przygotowania trwały 9-10 tygodni i wszyscy odrobili swoją lekcję. Na pewno to będzie inny mecz niż w rundzie jesiennej - dodała Natasza Górnicka


W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 Górniczki podejmą Wisłę Wizards Kraków (26 marca, 15:00).


1 KS Ślęza Wrocław - GKS Górnik Łęczna 1:4 (0:2)

Bramki dla Górnika: Julia Michaluk x2, Wiktoria Wójcik, Maja Wypych


Górnik: Tywoniuk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Kurzyńska (SMS) (66' Zając), Dessauer (SMS) (80' Okoń) (SMS), Ilczuk (SMS) (90' Smyk) (SMS), Walczak (SMS), Wypych (SMS), Wójcik (88' Kowalczyk) (SMS), Michaluk (SMS)Comments


bottom of page