top of page

Wsparcie dla Górnika Łęczna i SMS-u

Górnik Łęczna otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Otrzymane środki przyczynią się do rozbudowy i unowocześnienia infrastruktury sportowej zielono-czarnych, z której korzystają uczniowie naszej szkoły.


Dofinansowanie dla Górnika przekazane w ramach "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022" wyniesie niemal 3 miliony złotych. Te pieniądze pozwolą na modernizację i rozwoju obiektów Akademii Górnika Łęczna użytkowanej na co dzień przez reprezentantów naszej szkoły. - To bardzo ważna decyzja, z której w całej klubowej społeczności wszyscy bardzo się cieszymy. To pierwszy krok w kierunku rozwoju naszej klubowej infrastruktury. Bardzo dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które pomogły nam w otrzymaniu dofinansowania. Przeznaczymy je na budowę boiska sztucznego na ul. Przemysłowej. To pierwszy etap budowy centrum dla naszej Akademii. Liczymy na dofinansowanie kolejnego etapu budowy. Teraz jednak pora zabierać się do prac. Inwestycję chcielibyśmy ukończyć do końca 2024 roku - powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Piotr Sadczuk prezes zarządu Górnik Łęczna SA.Comentarios


bottom of page