top of page

Wygrana Górniczek z Pogonią, występ uczennic SMS-u

W 16. kolejce Orlen Ekstraligi GKS Górnik Łęczna wygrał z Pogonią Szczecin 2:1. Całe spotkanie w barwach wicemistrzyń Polski rozegrała Milena Kazanowska, a w drugiej połowie na placu gry pojawiły się inne reprezentantki SMS-u: Emilia Szymczak oraz Inez Sikora.


Zespół ze Szczecina bardzo dobrze rozpoczął rundę wiosenną, notując serię pięciu ligowych zwycięstw. Natomiast podopieczne Roberta Makarewicza były faworytkami tego spotkania. Wicemistrzynie Polski potwierdziły to już w pierwszej połowie i po dwóch bramkach Klaudii Fabovej prowadziły. Tuż przed przerwą zawodniczki Pogoni zmniejszyły straty po golu Roksany Ratajczyk. W drugiej części gole nie padły i zielono-czarne triumfowały 2:1, umacniając się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Jeśli chodzi o występ reprezentantek SMS-u, to po raz kolejny filarem defensywy Górniczek była Milena Kazanowska, która rozegrała pełne 90 minut. Po zmianie stron na boisko weszły Emilia Szymczak oraz Inez Sikora. Z kolei Julia Piętakiewicz, Anna Gliszczyńska oraz Sandra Urbańczyk spędziły cały mecz na ławce rezerwowych.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi GKS Górnik Łęczna zagra u siebie z KKS Czarnymi Sosnowiec (16 kwietnia, 13:00).


GKS Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 2:1 (2:1) Bramki dla Górnika: Klaudia Fabova x2


GKS Górnik: Palińska - Bużan, Kazanowska (SMS), Głąb, Skupień, Litwiniec (62' Szymczak) (SMS), Kaczor (83' Ratković), Rapacka (75' Sikora) (SMS), Lefeld, Fabova (83' Dębińska), Miłek (62' Dereń)Comments


bottom of page