top of page

Zwycięstwo Górnika ze Skrą, Dawid Tkacz w wyjściowej "11"

W 31. kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze Górnika Łęczna wygrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 1:0 po bramce Jonathana De Amo. W wyjściowym składzie zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się nasz uczeń Dawid Tkacz, rozgrywając 88 minut.


Mecz w Częstochowie był niezwykle istotny, ponieważ Skra zajmowała przed tym starciem miejsce w strefie spadkowej, a podopieczni Ireneusza Mamrota plasowali się zaledwie cztery punkty "nad kreską". Bezpośrednia konfrontacja dwóch drużyn broniących się przed spadkiem toczona przy mocnym wietrze obfitowała w twardą walkę. Obie ekipy dążyły do zdobycia kompletu punktów, jednak na decydującego gola trzeba było czekać aż do czwartej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy po mocnym wrzucie z autu Damiana Zbozienia Jonathan De Amo sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zapewniając Górnikowi zwycięstwo. Po raz kolejny w pierwszej "11" łęcznian znalazł się reprezentant naszej szkoły Dawid Tkacz. Pomocnik rozegrał 88 minut i został zmieniony przez Patryka Pierzaka.


W następnej kolejce Fortuna 1. Ligi zielono-czarni podejmą Zagłębie Sosnowiec (21 maja, 15:00).


Skra Częstochowa - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka dla Górnika: Jonathan De Amo


Górnik: Gostomski - Zbozień, Biernat, De Amo, Dziwniel, Kozak, Kryeziu, Tkacz (SMS) (88' Pierzak), Pawlik (68' Lewkot), Krykun, Podliński (61' Gąska)Commentaires


bottom of page