top of page

Druga drużyna Górniczek awansowała do II ligi!

Aż 15 bramek zaaplikowały swoim przeciwniczkom zawodniczki rezerw GKS Górnika Łęczna. Zespół prowadzony przez Patryka Błaziaka, w którym istotną rolę odgrywają uczennice naszej szkoły, wygrał na wyjeździe z Rysami Bukowina Tatrzańska 15:0. Dzięki temu triumfowi Górniczki zapewniły sobie awans do II ligi. Ogromne gratulacje!

Spotkanie rozgrywane w Białce Tatrzańskiej mogło rozstrzygnąć losy awansu do II ligi. Otwierające tabelę łęcznianki potrzebowały zwycięstwa nad Rysami, aby kolejkę przed końcem ligowej rywalizacji zapewnić sobie promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy. Podopieczne Patryka Błaziaka były zdecydowanymi faworytkami tego starcia i błyskawicznie potwierdziły to na boisku. Już w 18. minucie zielono-czarne prowadziły 4:0. W końcówce pierwszej połowy przyjezdne zdobyły kolejnego gola, schodząc na przerwę przy wyniku 5:0. Po zmianie stron Górniczki konsekwentnie punktowały braki osłabionej drużyny z Bukowiny Tatrzańskiej. Ostatecznie rezerwy Górnika wygrały aż 15:0 i zagwarantowały sobie awans do II ligi. Bardzo dobrą skuteczność w tym spotkaniu zaprezentowały nasze uczennice i tegoroczne absolwentki SMS-u. Aż pięć bramek zdobyła Natalia Nestorowicz. Dwa trafienia zapisała na swoim koncie Emilia Świderska, a po jednym golu dołożyły Julia Karczewska i Amelia Jarguz.

W następnej kolejce druga drużyna GKS Górnika Łęczna podejmie Inter Gnojnica (11 czerwca, 17:00).

Rysy Bukowina Tatrzańska - GKS Górnik II Łęczna 0:15 (0:5)

Bramki dla Górnika: Natalia Nestorowicz x5, Emilia Świderska x2, Nikola Dębińska x2, Anna Adamska, Julia Karczewska, Weronika Kiepura, Amelia Zagozdon, Weronika Korszeń, Amelia Jarguz

GKS Górnik: Zagozdon - Szczepanik (SMS), Adamska, Latała, Kiepura, Korszeń, Ołtuszyk, Świderska (SMS), Nestorowicz (SMS), Karczewska (SMS), Dębińska (55' Jarguz) (SMS)