top of page

Efektowny start rezerw, bramka Michała Sienickiego

Na inaugurację rozgrywek IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna pokonała na wyjeździe Stal Poniatowa 4:0. Jedną z bramek dla zielono-czarnych zdobył uczeń naszej szkoły Michał Sienicki.


Drużyna z Poniatowej zakończyła czwartoligową rywalizację w sezonie 2022/2023 na piątym miejscu, natomiast to rezerwy Górnika wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu były faworytem tego pojedynku. Po pół godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, gdy zielono-czarni czterokrotnie znaleźli drogę do bramki przeciwników. Strzelanie rozpoczął Karol Turek, później dwa trafienia dołożył Karol Podliński, a tuż przed przerwą przewagę "Górników" powiększył reprezentant łęczyńskiego SMS-u Michał Sienicki. W drugiej części przyjezdni kontrolowali grę i ostatecznie zwyciężyli 4:0. Warty odnotowania jest fakt, że po przerwie na placu gry pojawili się kolejni przedstawiciele naszej szkoły: Mikołaj Kiliszek, Oskar Dyś, Dorian Bronowicki, Michał Steszuk, Michał Błaziak oraz Kacper Żabiński.


W następnej kolejce IV ligi lubelskiej rezerwy Górnika Łęczna podejmą Huragan Międzyrzec Podlaski (15 sierpnia, 11:00).


Stal Poniatowa - Górnik II Łęczna 0:4 (0:4)

Bramki dla Górnika: Karol Podliński x2, Karol Turek, Michał Sienicki


Górnik: Woźniak (80' Kiliszek) (SMS) - Kwiatkowski (80' A. Gęca), Cisse, Sienicki (SMS) (78' Dyś) (SMS), Dziwniel, Janaszek (65' Bronowicki) (SMS), Bednarczyk, Gąska (65' Steszuk) (SMS), Łukasiak, Turek (78' Błaziak) (SMS), Podliński (65' Żabiński) (SMS)Comentarios


bottom of page