top of page

Emilia Szymczak w wyjściowym składzie seniorskiej reprezentacji Polski

Podczas lutowego zgrupowania kobiecej reprezentacji Polski Biało-Czerwone rozegrały dwa mecze towarzyskie. W jednym z nich w wyjściowej "11" znalazła się była uczennica naszej szkoły, a obecnie zawodniczka FC Barcelony Emilia Szymczak.


Sparingi z reprezentacją Szwajcarii, która jest gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy były dla selekcjonerki Niny Patalon okazją do sprawdzenia potencjału kadry na tle silnego europejskiego zespołu. Pierwszy polsko-szwajcarski pojedynek z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez Emilię Szymczak. Pomocniczka, która w zeszłym roku szkolnym uczęszczała do naszej szkoły, a obecnie współtworzy kadrę słynnej FC Barcelony zdobyła zaufanie sztabu szkoleniowego i po raz pierwszy w karierze wybiegła w pierwszym składzie seniorskiej reprezentacji Polski. Emilka rozegrała 82 minuty w meczu, który zakończył się przegraną Polek 1:4. W drugim meczu towarzyskim Emilia nie weszła na boisko, a Biało-Czerwone zrewanżowały się rywalkom, triumfując 1:0.


(23.02) Polska - Szwajcaria 1:4 (0:2)

Bramka dla Polski: Klaudia Adamek


Polska: Kiedrzynek - Matysik, Zieniewicz, Woś, Wiankowska, Adamek (82' Krezyman), Grabowska, Szymczak (82' Brodzik), Lefeld (73' Wróbel), Kamczyk (72' Karczewska), Pajor (72' Padilla)


(27.02) Polska - Szwajcaria 1:0 (0:0)

Bramka dla Polski: Martyna Wiankowska


Polska: Szemik - Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska, Brodzik (62' Domin), Grabowska (89' Oleszkiewicz), Adamek (46' Krezyman), Padilla (79' Lefeld), Pajor, Kamczyk (62' Wróbel)


fot. Łączy nas piłka kobiecaComments


bottom of page