top of page

Górniczki blisko finału Centralnej Ligi Juniorek!

W pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorek U17 zawodniczki GKS Górnika Łęczna pokonały Wartę Poznań 4:0. Dzięki temu triumfowi drużyna złożona w większości z naszych uczennic wykonała ogromny krok w kierunku wywalczenia awansu do finału tych prestiżowych rozgrywek.


Podopieczne Nataszy Górnickiej do ostatniej kolejki walczyły o awans do fazy finałowej "CLJ-ki". Na zakończenie rundy zasadniczej łęcznianki pokonały Resovię Rzeszów 3:1 i zapewniły sobie przepustkę do półfinału, zajmując drugie miejsce w grupie południowej. Rywalem zielono-czarnych był najlepszy zespół grupy północnej - Warta Poznań. Przed tym spotkaniem trenerka Górniczek wiedziała, że w kontekście całego dwumeczu ważna będzie sfera mentalna. - Moim zawodniczkom niczego nie brakuje, są bardzo dobrze przygotowane fizycznie. Mam nadzieję, że na ten dwumecz będziemy gotowi także pod względem mentalnym. Wszystko jest w naszych głowach i w naszych nogach. Nie mieliśmy wcześniej żadnej styczności z drużyną Warty i nie graliśmy z tym zespołem nawet jednego sparingu. Obie drużyny mają przed tym spotkaniem czystą kartę. Podejdziemy do tego starcia trochę inaczej niż do pozostałych meczów ligowych, ponieważ poprzednich przeciwników znaliśmy i wiedzieliśmy jaki prezentują styl gry - mówiła trenerka juniorek Górnika Natasza Górnicka.


Starcie Górniczek z Wartą rozgrywane na łęczyńskim stadionie rozpoczęło się kapitalnie dla gospodyń. Reprezentantki Lubelszczyzny objęły prowadzenie już w 14. minucie po skutecznym strzale Inez Sikory. Chwilę później przewagę miejscowych powiększyła Emilia Szymczak. Zielono-czarne nie zamierzały zwalniać tempa. Jeszcze przed przerwą drugi raz na listę strzelców wpisała się Inez Sikora. Bramkarkę Warty pokonała także Oliwia Stachura, przez co na półmetku rywalizacji łęcznianki prowadziły 4:0. Po zmianie stron miejscowe utrzymały wyraźną przewagę i ostatecznie zwyciężyły 4:0. Dzięki takiemu rezultatowi zawodniczki Górnika są bardzo blisko walki o złoty medal Centralnej Ligi Juniorek U17.


Rewanżowe starcie pomiędzy Wartą Poznań a GKS Górnikiem Łęczna odbędzie się 10 czerwca o godzinie 13:00.


GKS Górnik Łęczna U17 - Warta Poznań U17 4:0 (4:0)

Bramki dla Górnika: Inez Sikora x2, Emilia Szymczak, Oliwia Stachura


Górnik: Urbańczyk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS) (74' Dessauer) (SMS), Cyraniak (SMS), Michaluk (SMS), Szymczak (SMS) (44' Zając) (SMS), Sikora (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS) (60' Cielebąk), Wypych (SMS)Comments


bottom of page