top of page

Górniczki blisko finału Centralnej Ligi Juniorek!

W pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorek U17 zawodniczki GKS Górnika Łęczna pokonały Wartę Poznań 4:0. Dzięki temu triumfowi drużyna złożona w większości z naszych uczennic wykonała ogromny krok w kierunku wywalczenia awansu do finału tych prestiżowych rozgrywek.


Podopieczne Nataszy Górnickiej do ostatniej kolejki walczyły o awans do fazy finałowej "CLJ-ki". Na zakończenie rundy zasadniczej łęcznianki pokonały Resovię Rzeszów 3:1 i zapewniły sobie przepustkę do półfinału, zajmując drugie miejsce w grupie południowej. Rywalem zielono-czarnych był najlepszy zespół grupy północnej - Warta Poznań. Przed tym spotkaniem trenerka Górniczek wiedziała, że w kontekście całego dwumeczu ważna będzie sfera mentalna. - Moim zawodniczkom niczego nie brakuje, są bardzo dobrze przygotowane fizycznie. Mam nadzieję, że na ten dwumecz będziemy gotowi także pod względem mentalnym. Wszystko jest w naszych głowach i w naszych nogach. Nie mieliśmy wcześniej żadnej styczności z drużyną Warty i nie graliśmy z tym zespołem nawet jednego sparingu. Obie drużyny mają przed tym spotkaniem czystą kartę. Podejdziemy do tego starcia trochę inaczej niż do pozostałych meczów ligowych, ponieważ poprzednich przeciwników znaliśmy i wiedzieliśmy jaki prezentują styl gry - mówiła trenerka juniorek Górnika Natasza Górnicka.


Starcie Górniczek z Wartą rozgrywane na łęczyńskim stadionie rozpoczęło się kapitalnie dla gospodyń. Reprezentantki Lubelszczyzny objęły prowadzenie już w 14. minucie po skutecznym strzale Inez Sikory. Chwilę później przewagę miejscowych powiększyła Emilia Szymczak. Zielono-czarne nie zamierzały zwalniać tempa. Jeszcze przed przerwą drugi raz na listę strzelców wpisała się Inez Sikora. Bramkarkę Warty pokonała także Oliwia Stachura, przez co na półmetku rywalizacji łęcznianki prowadziły 4:0. Po zmianie stron miejscowe utrzymały wyraźną przewagę i ostatecznie zwyciężyły 4:0. Dzięki takiemu rezultatowi zawodniczki Górnika są bardzo blisko walki o złoty medal Centralnej Ligi Juniorek U17.


Rewanżowe starcie pomiędzy Wartą Poznań a GKS Górnikiem Łęczna odbędzie się 10 czerwca o godzinie 13:00.


GKS Górnik Łęczna U17 - Warta Poznań U17 4:0 (4:0)

Bramki dla Górnika: Inez Sikora x2, Emilia Szymczak, Oliwia Stachura


Górnik: Urbańczyk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS) (74' Dessauer) (SMS), Cyraniak (SMS), Michaluk (SMS), Szymczak (SMS) (44' Zając) (SMS), Sikora (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS) (60' Cielebąk), Wypych (SMS)bottom of page