top of page

Górniczki przypieczętowały awans do finału

Zawodniczki Górnika Łęczna wywalczyły awans do finału Centralnej Ligi Juniorek U17. W rewanżowym starciu półfinałowym drużyna złożona w większości z naszych uczennic pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 4:2 i powalczy o złoty medal elitarnych rozgrywek.

Przed rewanżem podopieczne Nataszy Górnickiej znajdowały się w niezwykle komfortowej sytuacji. Zielono-czarne triumfowały w pierwszym meczu 4:0 i w drugim spotkaniu musiały postawić kropkę nad "i". Łęcznianki nie zamierzały ograniczać się do bronienia zaliczki. Przyjezdne od początku zaatakowały, co przyniosło bramkowy efekt. Zawodniczki Warty nie potrafiły zatrzymać Oliwii Stachury, która jeszcze w pierwszej połowie zanotowała hat-tricka. Golkiperkę poznańskiej drużyny pokonała także Julia Michaluk i na półmetku rywalizacji Górniczki prowadziły 4:0. W drugiej połowie gospodynie nieco zmniejszyły rozmiary porażki. Ostatecznie łęczyński zespół wygrał to spotkanie 4:2 i wywalczył awans do finału Centralnej Ligi Juniorek U17.

W finale Centralnej Ligi Juniorek U17 łęcznianki zagrają ze Śląskiem Wrocław (18 czerwca, 17:00).

Warta Poznań U17 - Górnik Łęczna U17 2:4 (0:4) Bramki dla Górnika: Oliwia Stachura x3, Julia Michaluk

Górnik: Urbańczyk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Cyraniak (SMS), Cielebąk, Sikora (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS), Michaluk (SMS), Wypych (SMS)