top of page

Górniczki wicemistrzyniami Polski!

Na zakończenie sezonu 2022/2023 piłkarki GKS Górnika Łęczna z uczennicami naszej szkoły w składzie wygrały na wyjeździe z TME SMS-em Łódź 2:0. Dzięki temu triumfowi Górniczki zapewniły sobie tytuł wicemistrzyń Polski. Olbrzymie gratulacje!


Przed ostatnią kolejką podopieczne Roberta Makarewicza zajmowały trzecie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego GKS-u Katowice i drugiego w ligowej tabeli TME SMS-u Łódź. Zielono-czarne miały szanse na wicemistrzostwo, ale musiały pokonać łódzką drużynę na jej terenie. Na początku spotkania to gospodynie dłużej utrzymywały się przy piłce. Natomiast łęcznianki były dużo konkretniejsze i w 26. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Klaudii Fabovej. Słowaczka wykorzystała dogranie Inez Sikory, pokonując golkiperkę przeciwniczek. Na półmetku rywalizacji przyjezdne prowadziły 1:0. Po zmianie stron Górniczki poszły za ciosem i powiększyły przewagę dzięki bramce Klaudii Lefeld. Przedstawicielki Lubelszczyzny utrzymały korzystny wynik do końca i ostatecznie zwyciężyły 2:0, co zapewniło im srebrny medal mistrzostw Polski.


Dużą cegiełkę do sukcesu drużyny dołożyły reprezentantki naszej szkoły. W wyjściowej "11" Górniczek na mecz w Łodzi znalazła się tegoroczna maturzystka Milena Kazanowska oraz trzy zawodniczki kadry narodowej do lat 17: Jagoda Cyraniak, Emilia Szymczak oraz Inez Sikora. W drugiej połowie na placu gry pojawiła się Aleksandra Posiewka, a także Julia Piętakiewicz. Natomiast całe spotkanie na ławce rezerwowych spędziły Sandra Urbańczyk i Emilia Świderska.


TME SMS Łódź - GKS Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki dla Górnika: Klaudia Fabova, Klaudia Lefeld


Górnik: Palińska - Bużan, Kazanowska (SMS), Cyraniak (SMS), Zając, Dereń (81' Litwiniec), Szymczak (SMS), Rapacka (90' Skupień), Lefeld, Sikora (SMS) (89' Piętakiewicz) (SMS), Fabova (68' Posiewka) (SMS)Comments


bottom of page