top of page

Górnik lepszy od wicelidera, Michał Steszuk w kadrze meczowej

W zaległym starciu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna pokonał aktualnego wicelidera tabeli ekipę GKS-u Tychy 2:0. W kadrze meczowej zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Steszuk.

Podopieczni Pavola Stano przystąpili do tego spotkania z chęcią przełamania złej passy, ponieważ przed meczem z tyszanami zanotowali serię pięciu ligowych pojedynków bez wygranej. Łęcznianie dosyć szybko przejęli inicjatywę i już w 10. minucie prowadzili po bramce Kacpra Łukasiaka. Później gospodarze prezentowali konsekwentną grę, neutralizując ofensywne walory przeciwników. W drugiej połowie reprezentanci Lubelszczyzny poszli za ciosem i dzięki trafieniu Ilkaya Durmusa powiększyli swoją przewagę. Ostatecznie "Górnicy" zwyciężyli 2:0, inkasując bardzo cenny komplet punktów. W kadrze zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się Michał Steszuk. Nasz uczeń spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W następnym meczu Fortuna 1. Ligi piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów (26 lutego, 18:00).

Górnik Łęczna - GKS Tychy 2:0 (1:0)

Bramki: Kacper Łukasiak, Ilkay Durmus

Górnik: Gostomski - Bednarczyk, Klemenz, de Amo, Grabowski (79' Zbozień), Młyński, Gąska (79' Warchoł), Łukasiak, Deja (69' Podliński), Żyra (60' Durmus), Roginić

Pozostali rezerwowi: Woźniak, Dziwniel, Janaszek, Steszuk (SMS), Starzyński