top of page

Huragan lepszy od rezerw, trafienie Kacpra Żabińskiego

W 2. kolejce IV ligi lubelskiej rezerwy Górnika Łęczna podejmowały Huragan Międzyrzec Podlaski. Zielono-czarni ulegli rywalom 1:2, a jedyną bramkę dla łęczyńskiego zespołu zdobył reprezentant naszej szkoły Kacper Żabiński.

Druga drużyna Górnika znakomicie rozpoczęła rywalizację w sezonie 2023/2024, pokonując na inaugurację Stal Poniatowa 4:0. W rywalizacji z Huraganem łęcznianie chcieli pójść za ciosem i dosyć szybko objęli prowadzenie. Już w 11. minucie Kacper Żabiński umieścił piłkę w bramce gości, otwierając wynik. Odpowiedź ekipy z Międzyrzeca Podlaskiego była szybka i zdecydowana. Goście najpierw wyrównali za sprawą Pawła Radziszewskiego, a tuż przed przerwą po drugim trafieniu tego samego zawodnika prowadzili 2:1. Po zmianie stron młody zespół oparty na uczniach łęczyńskiego SMS-u dążył do odrobienia strat, jednak nie potrafił przełamać defensywy przyjezdnych, którzy ostatecznie triumfowali 2:1.

Górnik II Łęczna - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:2 (1:2)

Bramka dla Górnika: Kacper Żabiński

Górnik: Woźniak - Wronka (SMS), Dyś (SMS) (58' Dylewski) (SMS), Mołodecki, Błaziak (SMS) (46' Kudła) (SMS), Małyska (SMS), Steszuk (SMS), Pastusiak (SMS) (81' Szczerba), Wachowicz (SMS) (70' Skotarczak) (SMS), Bronowicki (SMS), Żabiński (SMS)