top of page

Inauguracyjny remis juniorów starszych

W 1. kolejce Ligi Makroregionalnej U19 juniorzy starsi Górnika Łęczna podejmowali Karpaty Krosno. Wyrównane spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.


Starcie Górnika z Karpatami było pojedynkiem dwóch ekip, które jesienią triumfowały w swoich ligach wojewódzkich. Obie drużyny przystępowały do spotkania w Łęcznej z chęcią zdobycia kompletu punktów i stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak ostatecznie bramki nie padły.


- Oceniam bardzo pozytywnie występ wszystkich zawodników, zarówno tych, którzy grali w pierwszym składzie, jak i rezerwowych. Przeciwnik był na pewno wymagający i stworzył nam dobre środowisko do tego, byśmy pokazali to, nad czym pracowaliśmy. Niektóre rzeczy wychodziły, a inne są jeszcze do poprawy. Natomiast jestem pozytywnie nastawiony na dalszą część sezonu. Uważam, że w tym spotkaniu potwierdziliśmy pracę wykonaną zimą i na pewno będziemy to potwierdzać także w kolejnych spotkaniach. Duży wpływ na to starcie miała pogoda. W pierwszej połowie rywale grali z wiatrem, a w drugiej połowie to my mieliśmy tę przewagę. Z obu stron było wiele sytuacji podbramkowych, ale niestety nie zostały one wykorzystane. Nasz zespół stworzył sobie trzy-cztery dogodne szanse, a przeciwnicy mieli rzut karny, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Mecz był ofensywny, jednak zawiodła skuteczność - tak inauguracyjne spotkanie w Lidze Makroregionalnej podsumował szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Karol Wiech.


Górnik Łęczna U19 - Karpaty Krosno U19 0:0


Górnik: Kiliszek (SMS) - Luchowski (SMS), Szczerba (SMS), Gęca (SMS), Anatoli, Garbacz (SMS), Szałachowski (72' Rabczewski) (SMS), Jawidzyk (SMS) (60' Gonder) (SMS), Żabiński (SMS), Zakharczuk (SMS) (60' Smorga) (SMS)
Comentarios


bottom of page