top of page

Intensywny czas Górniczek, debiut Inez Sikory w wyjściowej "11"

Walka o trofea w polskim futbolu kobiecym wkracza w decydującą fazę. Za zawodniczkami GKS-u Górnik Łęczna dwa istotne spotkania. Podopieczne Roberta Makarewicza przegrały w ćwierćfinale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin 1:5, by zrehabilitować się wygraną w lidze nad AP Orlen Gdańsk (2:0). W obu meczach ważną rolę odegrały reprezentantki naszej szkoły.


W ćwierćfinałowym starciu z Pogonią Szczecin łęcznianki mogły wykonać kolejny krok w kierunku wywalczenia trzeciego w historii klubu Pucharu Polski. Natomiast zawodniczki Pogoni nie zamierzały odpuszczać i dosyć szybko objęły prowadzenie. Górniczki odrobiły straty dzięki trafieniu Klaudii Lefeld. Natomiast druga połowa należała do reprezentantek Pomorza Zachodniego, które zdobyły kolejne cztery bramki, odnosząc zwycięstwo 5:1. Tym samym szczecinianki dosyć niespodziewanie awansowały do kolejnej rundy. Sztab szkoleniowy zielono-czarnych dał w tym spotkaniu szansę naszym uczennicom. W wyjściowym składzie znalazły się Sandra Urbańczyk, Milena Kazanowska i Jagoda Cyraniak, a z ławki rezerwowych weszły Inez Sikora oraz Emilia Szymczak.


GKS Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 1:5 (1:1)

Bramka dla Górnika: Klaudia Lefeld


GKS Górnik: Urbańczyk (SMS) - Bużan (60' Dereń), Głąb, Kazanowska (SMS), Zając, Cyraniak (SMS), Kaczor (60' Szymczak) (SMS), Lefeld, Rapacka (79' Skupień), Fabova (69' Sikora) (SMS), Miłek (79' Dębińska)


Okazja do rehabilitacji za nieudany mecz pucharowy przyszła kilka dni później. W 18. kolejce Orlen Ekstraligi łęcznianki rywalizowały na wyjeździe z AP ORLEN Gdańsk. Podopieczne Roberta Makarewicza wygrały 2:0 po bramkach Klaudii Fabovej i Oliwii Rapackiej. Spotkanie w Gdańsku miało szczególne znaczenie dla Inez Sikory. Przedstawicielka naszej szkoły i reprezentantka Polski do lat 17 po raz pierwszy w karierze pojawiła się w wyjściowym składzie wicemistrzyń Polski. Uczennica SMS-u rozegrała 72 minuty i została zmieniona przez Weronikę Kaczor. Poza nią w pierwszej "11" znalazły się Milena Kazanowska, Anna Gliszczyńska i Emilia Szymczak. W końcówce na plac gry weszła także Julia Piętakiewicz.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS Górnika Łęczna podejmą KKP Bydgoszcz (29 kwietnia, 13:00).


AP ORLEN Gdańsk - GKS Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki dla Górnika: Klaudia Fabova, Oliwia Rapacka


GKS Górnik: Palińska - Bużan, Głąb, Kazanowska (SMS), Zając (72' Skupień), Litwiniec, Gliszczyńska (SMS) (60' Dereń), Sikora (SMS) (72' Kaczor), Szymczak (SMS), Fabova (88' Piętakiewicz) (SMS), Miłek (60' Rapacka)
Comments


bottom of page