top of page

Juniorzy starsi wrócili z Rzeszowa bez punktów

W 2. kolejce rywalizacji w Lidze Makroregionalnej U19 zawodnicy Górnika Łęczna mierzyli się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Łęczyńska drużyna złożona w całości z uczniów naszej szkoły musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 1:2.

Zielono-czarni przystępowali do starcia ze Stalą w roli lidera tabeli Ligi Makroregionalnej U19 po inauguracyjnej wygranej z Puszczą Niepołomice (3:0). W meczu rozgrywanym w stolicy Podkarpacia łęcznianie chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję, jednak to spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 5. minucie rzeszowianie objęli prowadzenie po bramce Filipa Nilipińskiego. Później podopieczni trener Karola Wiecha dążyli do odrobienia strat, jednak mieli problemy ze sforsowaniem defensywy przeciwników. Ta sztuka udała im się już w drugiej połowie, gdy golkipera Stali pokonał Patryk Pastusiak. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do miejscowych. W 80. minucie Miłosz Oskierka pokonał Dawida Olszaka, zapewniając Stali wygraną 2:1 i komplet punktów.

W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Industrią Koroną II Kielce (17 marca, 15:00).

Stal Rzeszów U19 - Górnik Łęczna U19 2:1 (1:0)

Bramka dla Górnika: Patryk Pastusiak

Górnik: Olszak (SMS) - Sienicki (SMS), Dylewski (SMS) (83' Zalewski) (SMS), Jasiński (SMS), S. Gęca (SMS), Charczuk (SMS) (78' Białasz) (SMS), Pastusiak (SMS), Wachowicz (SMS), Małyska (SMS) (73' Małecki) (SMS), Gębicki (SMS) (63' Głowacz) (SMS), Marotto (SMS) (63' Babisz) (SMS)