top of page

Kobieca reprezentacja do lat 17 poznała rywalki na EURO

Kobieca reprezentacja Polski do lat 17, której ważnym ogniwem są uczennice naszej szkoły, poznała swoje grupowe przeciwniczki w turnieju finałowym mistrzostw Europy. Ekipa prowadzona przez Marcina Kasprowicza trafiła do grupy B z Anglią, Szwecją oraz Francją.


Podczas marcowego turnieju eliminacyjnego Polki wygrały z Estonią i Rumunią oraz zremisowały z Czeszkami, co zapewniło im awans do najlepszej "8" Europy w tej kategorii wiekowej. Przed Świętami Wielkanocnymi podopieczne Marcina Kasprowicza rozegrały dwa mecze kontrolne z gospodyniami tegorocznych mistrzostw Estonkami i odniosły pewne zwycięstwa, wygrywając 6:0 i 8:0. Na turnieju Biało-Czerwone czeka niemałe wyzwanie. Nasze reprezentantki trafiły do grupy B, w której zmierzą się ze Szwedkami, Angielkami i Francuzkami. Awans do półfinałów wywalczą po dwie najlepsze drużyny z obu grup.


Przypomnijmy, że zarówno na marcowy turniej eliminacyjny, jak i kwietniowy dwumecz z Estonkami zostały powołane reprezentantki łęczyńskiego SMS-u. Kapitanem kobiecej kadry do lat 17 jest uczennica naszej szkoły Jagoda Cyraniak. Poza nią o sile tej reprezentacji stanowią Sandra Urbańczyk, Emilia Szymczak, Inez Sikora oraz Anna Gliszczyńska.


Wyniki losowania turnieju finałowego kobiecych mistrzostw Europy do lat 17:


Grupa A

Estonia

Hiszpania

Szwajcaria

Niemcy


Grupa B

Anglia

Polska

Francja

Szwecja


Terminarz Polek podczas turnieju finałowego kobiecych mistrzostw Europy do lat 17:


14 maja, 13:00 (Voru): Polska U17 - Anglia U17

17 maja, 13:00 (Voru): Polska U17 - Francja U17

20 maja, 13:00 (Tartu): Polska U17 - Szwecja U17
Commentaires


bottom of page