top of page

Komplet punktów Górniczek, czyste konto Sandry Urbańczyk

W 12. kolejce Orlen Ekstraligi ekipa GKS Górnika Łęczna z reprezentantkami naszej szkoły w składzie podejmowała AP Orlen Gdańsk. Wicemistrzynie Polski wygrały to spotkanie 1:0 po bramce Katji Skupień.


Pierwsza potyczka tych drużyn w obecnym sezonie miała wyrównany przebieg i zakończyła się rezultatem bezbramkowym. W starciu rewanżowym podopieczne Patryka Błaziaka mocno dążyły do otworzenia wyniku, jednak długo nie potrafiły pokonać golkiperki gdańskiej ekipy. W końcówce pierwszej części ta sztuka udała się Katji Skupień i po jej uderzeniu zielono-czarne schodziły na przerwę, prowadząc 1:0. Po zmianie stron łęcznianki kontrolowały grę i utrzymały minimalną przewagę do ostatniego gwizdka, inkasując cenny komplet punktów. W wyjściowej "11" wicemistrzyń Polski na ten mecz pojawiły się trzy uczennice naszej szkoły: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak i Natalia Nestorowicz. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędziły Julia Piętakiewicz i Wiktoria Skrzypczak.


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (9 marca, 12:00).


GKS Górnik Łęczna - AP Orlen Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramka: Katja Skupień


GKS Górnik: Urbańczyk (SMS) - Cyraniak (SMS), Kazanowska, Zawadzka, Głąb, Rapacka, Skupień, Ratajczyk, Fabova (60' Dereń), Kłoda, Nestorowicz (SMS) (60' Posiewka)Comentários


bottom of page