top of page

Komplet punktów Górniczek z naszymi uczennicami w składzie

W zaległym meczu Orlen Ekstraligi GKS Górnik Łęczna wygrał z AZS-em UJ Kraków 2:1. Swój udział w tym zwycięstwie miały nasze uczennice: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak oraz Julia Piętakiewicz.

Aktualne wicemistrzynie Polski miały zmierzyć się z reprezentantkami Małopolski w połowie listopada zeszłego roku, jednak z powodu intensywnych opadów śniegu i złego stanu boiska to starcie zostało przełożone. Gdy spotkanie już doszło do skutku, to kibice dosyć długo musieli czekać na pierwszą bramkę. W końcówce pierwszej połowy Katja Skupień zachowała zimną krew i pokonała bramkarkę rywalek. Po przerwie podopieczne Patryka Błaziaka dążyły do powiększenia przewagi i dopięły swego dzięki Oliwii Rapackiej. Krakowianki odpowiedziały trafieniem Anny Zapały, a mecz zakończył się rezultatem 2:1. Swoją cegiełkę do tej wygranej dołożyły reprezentantki naszej szkoły. Całe spotkanie rozegrały Sandra Urbańczyk i Jagoda Cyraniak, a w drugiej połowie na placu gry pojawiła się Julia Piętakiewicz.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS Górnika Łęczna podejmą APLG Gdańsk (2 marca, 11:00).

GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków 2:1 (1:0)

Bramki dla Górnika: Katja Skupień, Oliwia Rapacka

Górnik: Urbańczyk (SMS) - Drąg (60' Piętakiewicz) (SMS), Zawadzka, Kazanowska, Cyraniak (SMS), Kłoda, Głąb, Ratajczyk, Skupień (86' Świderska), Rapacka, Fabova