top of page

Milena Kazanowska i Julia Piętakiewicz powołane do reprezentacji U-19!

Uczennice naszej szkoły Milena Kazanowska (klasa IV) oraz Julia Piętakiewicz (klasa III) znalazły się w gronie 20 zawodniczek powołanych na lutowe zgrupowanie reprezentacji Polski U-19. Ogromne gratulacje!


Poza Mileną oraz Julią selekcjonerka kadry Katarzyna Barlewicz wyróżniła jeszcze jedną zawodniczkę GKS-u Górnik Łęczna, powołując Katję Skupień. Podczas lutowego zgrupowania Biało-Czerwone sprawdzą swoją formę na towarzyskim turnieju w Portugalii, gdzie zmierzą się z gospodyniami, a także reprezentacjami Islandii oraz Walii.


Nasze zawodniczki mają już reprezentacyjne doświadczenie w kadrze do lat 19. W trakcie październikowego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy Martyna Kazanowska rozegrała dwa pełne spotkania. W pierwszym z nich Polki uległy Francuzkom 1:3, a w drugim pokonały Irlandię Północną 8:0, a Martyna zanotowała asystę przy jednej z bramek. Julia Piętakiewicz nie wystąpiła w turnieju eliminacyjnym, natomiast pojawiła się na boisku we wrześniowym meczu towarzyskim z Rumunią wygranym przez naszą kadrę 4:0.


Lista powołanych na lutowe zgrupowanie kobiecej kadry U-19:


Marta Michlewicz (AP Orlen Gdańsk) Weronika Tarnawska (AP Orlen Gdańsk) Martyna Cygan (BTS Rekord Bielsko-Biała) Martyna Gąsiorek (BTS Rekord Bielsko-Biała) Milena Kazanowska (GKS Górnik Łęczna) (SMS) Julia Piętakiewicz (GKS Górnik Łęczna) (SMS) Katja Skupień (GKS Górnik Łęczna)

Patrycja Kozarzewska (GKS Katowice) Kinga Seweryn (GKS Katowice) Julia Jędrzejewska (KS Pogoń Dekpol Tczew) Magdalena Sobal (KS Pogoń Dekpol Tczew)

Karolina Gec (KS AZS UJ Kraków) Martyna Duchnowska (Matera Citta Sassi) Nicole Jendrzejczyk (SWD Wodzisław Śląski) Patrycja Sarapata (SWD Wodzisław Śląski)

Oliwia Bałdyga (TME SMS Łódź) Oliwia Domin (TME SMS Łódź) Julia Kolis (TME SMS Łódź) Urszula Onoszko (TME SMS Łódź) Oliwia Katowicz (UKS Ząbkovia Ząbki)

Terminarz spotkań podczas lutowego zgrupowania kobiecej kadry U-19:


15 lutego: Polska U19 - Islandia U19 18 lutego: Polska U19 - Walia U19 21 lutego: Polska U19 - Portugalia U19


fot. GKS Górnik ŁęcznaComments


bottom of page