top of page

Nasi uczniowie zagrali w sparingu pierwszej drużyny Górnika

Piłkarze Górnika Łęczna przygotowują się do rozpoczęcia rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Jednym z elementów zimowego okresu przygotowawczego zielono-czarnych był mecz kontrolny ze Stalą Rzeszów, w którym podopieczni Pavola Stano ulegli rywalom 2:3. W tym starciu na boisku pojawili się przedstawiciele łęczyńskiego SMS-u: Michał Steszuk, Michał Wachowicz, Michał Sienicki oraz Dawid Olszak.

Pojedynek ze Stalą był dla zawodników Górnika czwartym sparingiem w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej łęcznianie pokonali Świdniczankę Świdnik i GKS Bełchatów oraz ulegli Puszczy Niepołomice. Pojedynek z rzeszowską drużyną miał dosyć wyrównany przebieg, ale ostatecznie to reprezentanci Podkarpacia odnieśli zwycięstwo, triumfując 3:2. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Lukas Klemenz oraz Marko Roginić. Swój udział w tym spotkaniu mieli także reprezentanci naszej szkoły. Po zmianie stron swoją szansę od sztabu szkoleniowego otrzymali Michał Steszuk, Michał Wachowicz, Michał Sienicki oraz Dawid Olszak, zbierając cenne doświadczenie na tle przeciwnika grającego na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 3:2 (1:1)

Bramki dla Górnika: Lukas Klemenz, Marko Roginić

Górnik: (I połowa) Kołotyło - Bednarczyk, Klemenz, de Amo, Grabowski, Deja, Durmus, Żyra, Łukasiak, Młyński, Roginić

(II połowa) Kołotyło (65' Olszak) (SMS) - Zbozień (49' Sienicki) (SMS), Klemenz (65' Bednarczyk), Cisse, Dziwniel, Deja (65' Wachowicz) (SMS), Warchoł, Steszuk (SMS), Roginić, Żyra (65' Durmus), Podliński