top of page

Obóz sportowy w Szalowej

W dniach 14-19 stycznia drużyna trampkarzy starszych C1 Górnika Łęczna, która w większości była złożona z uczniów klasy Ib naszej szkoły, przebywała na obozie sportowym w małopolskiej miejscowości Szalowa. Młodzi piłkarze aktywnie wykorzystali ten czas i poza treningami rozegrali także dwa sparingi, rywalizując z Sandecją Nowy Sącz oraz Garbarnią Kraków.


Zawodnicy Górnika mogli skorzystać z bardzo dobrych warunków infrastrukturalnych, ćwicząc na sztucznej murawie. - Intensywnie trenowaliśmy pod balonem na jednym z najnowocześniejszych boisk w Polsce. Pracowaliśmy nad pozycjami, a także ustawianiem się na boisku. Miejsce, w którym mieszkaliśmy pozwalało nam na odpowiednią regenerację po zajęciach. W wolnych chwilach mogliśmy również skorzystać ze stołu do tenisa stołowego, stołu bilardowego oraz tarczy do rzutek - powiedział trener Michał Kowalczyk.


W trakcie obozu zielono-czarni rozegrali dwa mecze kontrolne w których przegrali 1:2 z rówieśnikami z Sandecji Nowy Sącz, a także zremisowali 1:1 z Garbarnią Kraków. Obie bramki w tych starciach zdobyli uczniowie łęczyńskiego SMS-u. Golkipera Sandecji pokonał Igor Gąsławski, wykorzystując rzut karny. Natomiast w pojedynku z Garbarnią na listę strzelców wpisał się Patryk Misiurek. - Pomimo porażki w pierwszym spotkaniu jestem zadowolony z postawy zespołu. Garbarnia Kraków pokazała się dobrze pod względem fizycznym, a spotkanie zakończyło się remisem. Te mecze dały chłopakom możliwość sprawdzenia się na tle mocnych drużyn i z pewnością pomogą nam w kontekście rywalizacji w Lidze Wojewódzkiej - dodał szkoleniowiec.


Pierwsze spotkanie w Lidze Wojewódzkiej zespół trampkarzy starszych C1 rozegra w ostatni weekend marca.


Wyniki sparingów trampkarzy starszych C1 podczas obozu w Szalowej:


Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 1:2 Bramka dla Górnika: Igor Gąsławski 75' (z rzutu karnego)

Górnik: Abramczyk - Wasilewski, Dąber, Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) - Kornacki, Groszek, Duma (SMS) - Pałkowski (SMS), Zarczuk, Misiurek (SMS) Ponadto zagrali: Bornus (SMS), Skrzypczak (SMS), Stefaniak, Tama (SMS), Eminowicz, Kałużny (SMS), Kozar (SMS), Choina (SMS)


Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 1:1 Bramka dla Górnika: Patryk Misiurek 60'


Górnik: Abramczyk - Dąber, Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) - Kornacki, Kozar, (SMS), Bornus (SMS), Pałkowski (SMS), Tama (SMS) - Zarczuk, Duma (SMS) Ponadto zagrali: Misiurek (SMS), Choina (SMS), Stefaniak, Skrzypczak (SMS), Eminowicz, Groszek, Kałużny (SMS), Wasilewski, MakowskiComments


bottom of page