top of page

Patryk Pastusiak podpisał kontrakt z Górnikiem!

Z dumą informujemy, że reprezentant SMS-u Patryk Panasiuk związał się kontraktem juniorskim z Górnikiem Łęczna. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.


W przeszłości nasz uczeń stanowił o sile środka pola zespołu U-15 Górnika Łęczna, z którym rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów. W sezonie 2021/2022 jego ekipa zajęła drugie miejsce w tabeli z bilansem dziewięciu zwycięstw, dwóch remisów oraz trzech porażek, wyprzedzając m.in. Wisłę Kraków, Koronę Kielce oraz Cracovię. Aktualnie Patryk występuje w zielono-czarnych barwach w drużynie U-17.


- To kontynuacja tego, co trwa od dłuższego czasu. Najbardziej wyróżniający się zawodnicy Akademii dostają profesjonalne kontrakty i możliwość dalszego rozwoju i gry, najpierw w drugiej drużynie, później w pierwszej. Mamy przykład z okresu przygotowawczego, gdzie dwóch zawodników już na stałe zostało dołączonych do Górnika, to Michał Wachowicz i Michał Steszuk, a w kolejce czeka już (Michał) Sienicki, który teraz trenuje i gra w drugiej drużynie - powiedział w rozmowie z klubowym portalem dyrektor sportowy łęczyńskiego klubu Veljko Nikitović.


Jak dyrektor sportowy widzi przyszłość Patryka? - Mam nadzieję, że Pastusiak będzie tym kolejnym zawodnikiem. To pokazuje dzieciakom, młodym adeptom piłki nożnej, że przy dobrej, rzetelnej, uczciwej i sumiennej pracy można dostać kontrakt i szybko trafić do pierwszej drużyny. Samo podpisanie kontraktu o niczym nie świadczy, bo tylko ciężka i mozolna praca może ich doprowadzić do stałego dołączenia do Górnika - dodał Nikitović.


Życzymy powodzenia Patrykowi i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy go w składzie pierwszej drużyny Górnika.

Comentários


bottom of page