top of page

Porażka Górniczek we Wrocławiu, występ naszych uczennic

Piłkarki GKS Górnika Łęczna przegrały wyjazdowe spotkanie 13. kolejki Orlen Ekstraligi ze Śląskiem Wrocław 1:3. W wyjściowej "11" wicemistrzyń Polski na ten mecz znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak oraz Natalia Nestorowicz.

Pojedynek w stolicy Dolnego Śląska rozpoczął się znakomicie dla wrocławianek. Gospodynie już po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka objęły prowadzenie za sprawą trafienia Kamili Czudeckiej. W dalszej fazie spotkania zielono-czarne szukały swoich okazji, lecz jeszcze przed przerwą zawodniczki Śląska powiększyły swoją przewagę dzięki bramce Marceliny Buś i na półmetku rywalizacji prowadziły 2:0. Po zmianie stron łęcznianki dosyć szybko zdobyły gola kontaktowego. Golkiperkę miejscowych pokonała Oliwia Rapacka, wlewając w serca kibiców nadzieję na wywalczenie punktów we Wrocławiu. Natomiast ostatnie słowo należało do zawodniczek Śląska, które w końcówce po raz trzeci umieściły piłkę w bramce Górnika, pieczętując swoją wygraną 3:1. Jeśli chodzi o podsumowanie występów naszych uczennic, to cały mecz we Wrocławiu rozegrała Sandra Urbańczyk. Jagoda Cyraniak spędziła na boisku 76 minut, Natalia Nestorowicz i Julia Piętakiewicz po 45 minut, a Wiktoria Skrzypczak znalazła się w kadrze meczowej, ale nie pojawiła się na placu gry.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki Górnika Łęczna podejmą GKS Katowice (16 marca, 12:00).

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)

Bramka dla Górnika: Oliwia Rapacka

Górnik: Urbańczyk (SMS) - Cyraniak (SMS) (76' Hałatek), Kazanowska, Zawadzka, Głąb (34' Dereń), Skupień, Ratajczyk, Rapacka, Fabova (46' Posiewka), Kłoda, Nestorowicz (SMS) (46' Piętakiewicz) (SMS)