top of page

Porażka rezerw w Janowie Lubelskim

W 29. kolejce IV ligi lubelskiej rezerwy Górnika Łęczna rywalizowały na wyjeździe z Janowianką Janów Lubelski. Drużyna złożona w większości z uczniów oraz absolwentów naszej szkoły musiała uznać wyższość przeciwników, ulegając 0:1.


Zespół z Janowa Lubelskiego plasuje się obecnie w czołówce IV-ligowej tabeli i jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia awansu. Zawodnicy Janowianki byli faworytami tego starcia i od początku mocniej zaatakowali. Ich starania przyniosły efekt już w 7. minucie, gdy drogę do bramki łęczyńskiej drużyny znalazł Michał Mistrzyk. Szybko stracony gol nie podciął skrzydeł zawodnikom Górnika, którzy próbowali odwrócić losy spotkania. Zielono-czarni dążyli do przełamania defensywy rywali, jednak bardziej doświadczeni gospodarze wystrzegali się błędów i utrzymali minimalną zaliczkę do ostatniego gwizdka, triumfując 1:0. Dla łęcznian przegrana z Janowianką była dwunastą porażką w trwających rozgrywkach. Pięć kolejek przed końcem sezonu podopieczni Michała Kowalczyka plasują się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli.


W następnej kolejce IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna podejmie Lewart Lubartów (24 maja, 18:00).


Janowianka Janów Lubelski - Górnik II Łęczna 1:0 (1:0)


Górnik: Olszak - Kudła (70' Gnap) (SMS), Mołodecki, Sienicki (SMS), Bronowicki (67' Dylewski) (SMS), Szałachowski (65' Charczuk) (SMS), Wachowicz (SMS), Pastusiak (SMS), Małyska (SMS) (60' Koza) (SMS), Turek (76' Marotto), Skotarczak (SMS) (60' Żabiński) (SMS)

Comments


bottom of page